Dzisiaj jest: 26.5.2020, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Policyjni stermotorzyści szkolili się w Olszanicy [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Policyjni stermotorzyści szkolili się w Olszanicy [ZDJĘCIA]

Policyjni stermotorzyści, pełniący służbę na wodach i terenach przywodnych województwa podkarpackiego, szkolili się w Olszanicy przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Policjanci, którzy już niedługo będą tworzyć patrole motorowodne, mieli możliwość w trakcie szkolenia doskonalić swoje umiejętności ratowników wodnych i stermotorzystów żeglugi śródlądowej.

W trakcie trzydniowego szkolenia,  teoretycznego i praktycznego, policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, taktyki i techniki pływania łodzią oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, zwłaszcza osobom wydobytym z wody. Szkolenie prowadzili asp.sztab. Stanisław Filipek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz sierż.sztab. Helena Bober z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

W sezonie letnim funkcjonariusze, którzy ukończyli szkolenie, będą pełnić służbę na wodach i terenach przywodnych województwa podkarpackiego, tj. Jeziorze Solińskim w Bieszczadach oraz Jeziorze Tarnobrzeskim.

Źródło: KPP Lesko
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.