Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Noc Muzeów 2019 [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Noc Muzeów 2019 [ZDJĘCIA]

18 maja 2019 roku krośnieński Rynek i okolice ponownie ożywi Noc Muzeów. Ideą tej międzynarodowej imprezy jest udostępnianie zasobów muzeów, galerii i instytucji kultury w tym w godzinach nocnych.

W Polsce pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 2003 roku w Poznaniu i ciągle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem w całym kraju. Socjologowie twierdzą, że przepisem na sukces tej inicjatywy jest nocna pora oraz towarzysząca temu wydarzeniu magiczna aura. Oprócz zwiedzania aktualnej ekspozycji BWA proponuje uczestnikom "Nocy" m.in. zakupy na „Bazarze Sztuki”, podzielenie się talentem i spróbowanie sił w malowaniu panoramy miasta, udział w projekcjach filmowych, odpoczynek i chwilę zadumy w kawowej strefie relaksu.

Organizatorami Nocy są: Muzeum Rzemiosła, Centrum Dziedzictwa Szkła, Galeria Habrat, Antykwariat i Księgarnia Zbigniewa Oprządka. Partnerami wydarzenia są: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Art Kino, Kawiarnia Ciekawa, Sweet Rock Cafe, Bistro Posmakuj, Klubokawiarnia Ferment.


W czasie tegorocznej Nocy Muzeów organizatorzy przygotowali darmowe karnety dla odwiedzających. Do rozdania mamy 2000 sztuk, które: 1. Można zachować na pamiątkę 2. Wykorzystać! Zapraszamy do odwiedzania instytucji i zebrania 6 pieczątek. Karnet uzupełniony pieczątkami pozwoli na skorzystanie ze zniżek w sześciu partnerskich punktach gastronomicznych i instytucjach kultury.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.