Dzisiaj jest: 24.6.2024, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Ustrzyki Dolne: Kierowca toyoty potrącił dwóch pieszych. 63-letnia kobieta nie żyje

Dodano: 5 lat temu
Redakcja poleca!
Ustrzyki Dolne: Kierowca toyoty potrącił dwóch pieszych. 63-letnia kobieta nie żyje

Dwie osoby zostały potrącone na przejściu dla pieszych w Ustrzykach Dolnych. 63-latki nie udało się uratować, 78-latek przebywa w szpitalu. Przejście, na którym doszło do zdarzenia, jest oznakowane, ale nie ma sygnalizacji świetlnej.

Do zdarzenia z udziałem pieszych doszło wczoraj, ok godziny 21. Policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na ul. 29 Listopada w Ustrzykach Dolnych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 45-letni kierowca toyoty, jadąc w kierunku Krościenka, potrącił przechodzące przez przejście dwie osoby, kobietę i mężczyznę. Niestety życia 63-latki nie udało się uratować, 78-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci ustalili także, że kierujący toyotą był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze!

Zbliżając się autem do przejścia dla pieszych, zwolnijmy i zachowajmy szczególną ostrożność. Gdy poruszamy się pieszo zawsze przed wejściem na jezdnię upewnijmy się, że nic nie jedzie i możemy bezpiecznie przejść. Dla własnego bezpieczeństwa warto zadbać o swoją widoczność nosząc odblaski, nawet w terenie zabudowanym. Właściwa widoczność pieszego daje szansę kierowcy na wcześniejszą reakcję, a tym samym niejednokrotnie na uniknięcie wypadku.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne