Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Współdziałanie polskich i ukraińskich służb granicznych dało efekt

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Współdziałanie polskich i ukraińskich służb granicznych dało efekt

Współpraca polskiej i ukraińskiej Straży Granicznej doprowadziła do zatrzymania w Polsce obywatela Turcji, organizatora przerzutu imigrantów, a na Ukrainie czterech jego rodaków, którzy zamierzali nielegalnie przekroczyć granicę do Polski.

Funkcjonariusze SG z Medyki, w trakcie patrolu zauważyli osobę, która ukryta w zaroślach obserwowała pas graniczny z Ukrainą. Wszelkie okoliczności wskazywały, że czeka na grupę nielegalnych imigrantów, bądź sama usiłuje przekroczyć granicę.

Mając to na uwadze, funkcjonariusze SG z Medyki  pozostawali w stałym kontakcie ze swoimi odpowiednikami z Mościskiego Oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

W wyniku wspólnych działań, w tym samym czasie, strona ukraińska zatrzymała czterech obywateli Turcji, którzy pieszo usiłowali przekroczyć granicę do Polski.


Z kolei, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali podejrzaną osobę. Okazało się, że jest to przebywający legalnie w Europie ob. Turcji, który przyznał się do organizowania przerzutu zatrzymanych na Ukrainie cudzoziemców.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Pozostaje do dyspozycji Prokuratury w Przemyślu.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.