Dzisiaj jest: 17.10.2019, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Raport z budowy obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 [FILM] [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Raport z budowy obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 [FILM] [ZDJĘCIA]

Na budowie obwodnicy Sanoka (DK28) Wykonawca, firma Max Bögl Polska sp. z o.o., prowadzi intensywne prace na wszystkich frontach robót i w pełnym zakresie. W ramach kontraktu trwa remont ul. Dworcowej, który potrwa do końca czerwca br. Z kolei ul. Okulickiego w dniach 16-18.04 w godzinach nocnych ponownie zostanie zamknięta dla ruchu.

Aktualnie Wykonawca kontynuuje roboty drogowe w zakresie wykopów i nasypów, umacniania skarp oraz humusowania i wykonywania podbudowy zasadniczej i pomocniczej. Trwa także remont ul. Dworcowej w Sanoku, który potrwa do końca czerwca br. W ramach budowy obwodnicy Sanoka, planowany jest także remont ul. Lipińskiego w ciągu DK84 (od km 1+800 do km 3+000). Tutaj prace rozpoczną się we wrześniu br.
 
Prowadzone są także roboty mostowe:

- wiadukt drogowy WD-1: wykonanie zasypki konstrukcyjnej, mury z gruntu zbrojonego, wykonanie warstwy hydroizolacyjnej, wykonanie stożków,
- most drogowy MD-10: wykonanie kap chodnikowych, wykonanie stożków, zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych, montaż desek gzymsowych, montaż krawężników, wykonanie płyty przejściowej;
- most drogowy MD-5: wykonanie płyty przejściowej, wykonanie zasypki konstrukcyjnej, montaż desek gzymsowych i krawężników, wykonanie betonu konstrukcyjnego szczelin dylatacyjnych;
- most drogowy MD-5A: zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych;
- most drogowy MD-5B: wykonanie zasypki konstrukcyjnej, zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych;
- most drogowy MD-6 : mury z gruntu zbrojonego, zasypka konstrukcyjna, wykonanie warstwy hydroizolacyjnej, wykonanie stożków;
- wiadukt drogowy WD-8: wykonanie stożków, zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych, zasypka konstrukcyjna, wykonanie płyty przejściowej;
- most drogowy MD-7: wykonanie murów z gruntu zbrojonego, montaż krawężników, montaż desek gzymsowych, wykonanie kap chodnikowych, zabezpieczenie szczelin dylatacyjnych, betonowanie ochronne izolacji;
- wiadukt drogowy WD-4: wykonanie kap chodnikowych;
- wiadukt drogowy WD-3: wykonanie płyty przejściowej;

 
Realizowane są również roboty branżowe takie jak: wykonywanie kanalizacji deszczowej, budowa zbiornika podziemnego, budowa zbiorników retencyjnych, oświetlenie drogowe na rondach, łączniku ul. Okulickiego i miejscu do kontroli pojazdów oraz przebudowa sieci teletechnicznej i linii niskiego napięcia.
 
A jak wygląda budowa obwodnicy Sanoka z lotu ptaka, można zobaczyć na materiale z przelotu dronem zrealizowanym na zlecenie Wykonawcy, firmy Max Bögl Polska Sp. z o.oautorstwa Pana Artura Mycio TUTAJ. 

Zamknięcie ul. Okulickiego - W związku z budową obwodnicy Sanoka, ulica Okulickiego na przecięciu z budowaną trasą obwodową zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów w nocy z 16/17 kwietnia, 17/18 kwietnia oraz w nocy z 18/19 kwietnia w godzinach od 23:30 do 5:30. Czasowe wyłączenie z ruchu jest niezbędne dla wykonania prac w tym rejonie. Z wyprzedzeniem na ul. Okulickiego zamontowane zostały tablice informujące o zamknięciu ulicy.

Kierowców prosimy o szczególną ostrożność, przestrzeganie oznakowania  oraz wykonywanie poleceń osób kierujących ruchem.
 
Umowa na projekt i budowę obwodnicy miasta Sanok w ciągu drogi krajowej nr 28, o wartości 139 909 727,58 PLN, została podpisana 9.02.2016 r. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Na 7-kilometrowym odcinku obwodnicy powstanie 12 obiektów inżynierskich, 4 obiektów na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi. Zakończenie robót planowane jest końcem bieżącego roku.
Źródło: GDDiK Oddział Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.