Dzisiaj jest: 17.10.2019, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Na KGW Płowce nie ma mocnych [FILM] [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Na KGW Płowce nie ma mocnych [FILM] [ZDJĘCIA]

Kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich w Płowcach zaskakują nie od dzisiaj. I nie chodzi tutaj o wspaniałe wypieki, ale o szalone pomysły, których im nie brakuje. W niedzielę, 14 kwietnia w jednej z sanockich restauracji miała miejsce premiera singla i teledysku „Nie ma mocnych”, nagranego przez działające na terenie naszej gminy KGW.


Nagranie powstało w ciągu dwóch dni. Akcja teledysku toczy się w Wiejskim Domu Kultury w Płowcach oraz w karczmie w sanockim skansenie. Gospodyniom towarzyszył Regionalny Zespół Ludowy Ziemia Sanocka z Nowosielec.

Słowa, muzykę i scenariusz do teledysku napisał Adrian Stodolak, aktualnie student drugiego roku na kierunku edukacja muzyczna.

– Kobiety z Płowiec odkąd zaczęły działać w kole, ciągle się puszą jak pawie i uważają za najlepsze – mówi Adrian. – Dlatego wpadłem na pomysł, aby napisać dla nich i o nich humorystyczną piosenkę, która pokazuje, że naszym gospodyniom nikt nie dorówna. Moim zamiarem nie było, aby je wychwalać. Chciałem udowodnić, że kobiety z KGW w Płowcach częściowo nawiązują do tradycji, ale są też zwariowane i działają według własnych zasad.

Dorota Stodalak, zastępca przewodniczącej KGW i mama Adriana przyznaje, że razem z koleżankami od dawna marzyły o własnej piosence, aby zaprezentować ją w Internecie.


– Pomysł z teledyskiem jest ewenementem nie tylko na skalę Sanoka, ale i całej Polski – uważa Adrian. – Nie kojarzę, aby któreś koło gospodyń wiejskich miało swoją piosenkę. Mam nadzieję, że ludziom spodoba się to, co robimy. Jeśli tak będzie, pomyślimy o kolejnych nagraniach – przyznaje.

I pewnie tak się też stanie, bo niedzielna premiera zrobiła na widzach piorunujące wrażenie. Oklaskom i śmiechom nie było końca.

– Zawsze wam dopingowałam i trzymałam za was kciuki – powiedziała jedna z kobiet, która przyszła obejrzeć teledysk. – Dla mnie byłyście, jesteście i będziecie najlepsze. Nie poddawajcie się i nadal realizujcie swoje marzenia – zachęcała.
Źródło: GS
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.