Dzisiaj jest: 18.6.2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

W Nowym Łupkowie zabezpieczono 117 niewybuchów [ZDJĘCIA]

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
W Nowym Łupkowie zabezpieczono 117 niewybuchów [ZDJĘCIA]

Policjanci, wspólnie z innymi służbami, zabezpieczyli 117 szt. niewybuchów m.in. granat moździerzowy, amunicję strzelecką różnego typu i kalibru oraz kilka sztuk amunicji artyleryjskiej. Zabezpieczone niewybuchy znajdowały się na łące. Teraz już nikomu nie zagrażają.

Sanoccy policjanci ustalili, że w Nowym Łupkowie na jednej z łąk znajdują się niewybuchy. Funkcjonariusze sprawdzili teren i potwierdzili zgłoszenie, ujawniając początkowo kilkadziesiąt sztuk amunicji. Do zabezpieczenia takiej ilości niewybuchów należało się jednak dobrze przygotować, odizolować teren i zabezpieczyć amunicję, chroniąc przed ewentualną detonacją.

W piątek funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione niewybuchy. Podczas działań naliczono ich aż 117 sztuk: granat moździerzowy, amunicja strzelecka różnego typu i kalibru oraz kilka sztuk amunicji artyleryjskiej, wiele z nich miało zapalniki. Zabezpieczona amunicja została przewieziona na poligon wojskowy i tam zneutralizowana.

W działaniach brały udział: Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Rzeszowie, żołnierze patrolu rozminowania z 21 Batalionu Dowodzenia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwo Komańcza, Straż Leśna w Komańczy oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku.


Policja przypomina, że na terenach powiatu sanockiego znaleźć można niewybuchy pochodzące z czasów II wojny światowej, pozostałości po toczących się na tych terenach walkach. Apelujemy aby ich nie dotykać, nie przesuwać, nie usuwać na własną rękę. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji wskazując, gdzie znajduje się niewybuch. W miarę możliwości zabezpieczyć teren przed osobami postronnymi.

Pamiętajmy, że niewybuchy stanowią zagrożenie i ich zabezpieczeniem powinny się zająć odpowiednie służby.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.