Dzisiaj jest: 17.10.2019, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Chciał ukraść samochód, zażądał kluczyków i opuszczenia auta. Później doszło do szarpaniny i ucieczki

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Chciał ukraść samochód, zażądał kluczyków i opuszczenia auta. Później doszło do szarpaniny i ucieczki

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-latek. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie rozboju. Mieszkaniec powiatu jarosławskiego próbował ukraść samochód, wyciągając z auta kierowcę. Policjanci zatrzymali go bezpośrednio po zdarzeniu. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzony biegnie za mężczyzną, który próbował ukraść mu samochód. Skierowany na miejsce patrol zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi przekazanemu przez zgłaszającego. Policjanci zatrzymali go. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego.
 
W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że siedział w samochodzie na parkingu przed jednym ze sklepów. W pewnym momencie podszedł do niego nieznany mu mężczyzna i zażądał oddania kluczyków i wyjścia z auta. Pokrzywdzony odmówił, wówczas napastnik próbował go siłą wyciągnąć na zewnątrz. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. Kiedy napastnik nie osiągnął swojego celu uciekł, a pokrzywdzony o zaistniałym zdarzeniu poinformował policję.

 

Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się funkcjonariusze na Nowym Mieście. W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że 37-latek był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przeworsku. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał zatrzymanego i przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Jesteś świadkiem wypadku? Chcesz nas o czymś poinformować? Wyślij wiadomość za pomocą Facebooka, napisz na adres e-mail: redakcja@infopodkarpacie.pl lub zadzwoń pod numer 503 337 377.