Dzisiaj jest: 18.6.2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Chciał uniknąć kontroli, przesiadł się na fotel pasażera. Dlaczego?

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Chciał uniknąć kontroli, przesiadł się na fotel pasażera. Dlaczego?

30-letni kierujący hyundaiem, chcąc uniknąć kontroli stanu trzeźwości, przesiadł się na fotel pasażera. Za kierownicą pojazdu usiadł jego trzeźwy kolega, który nie potrafił jeździć samochodem i nie posiadał prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 6, na ulicy Jagiellońskiej w Krośnie. Uwagę policjantów zwróciło zachowanie kierowcy hyundaia, który na widok funkcjonariuszy kontrolujących trzeźwość, przesiadł się na tylne siedzenie pojazdu. Jego miejsce za kierownicą zajął pasażer.

Policjant wydał polecenie, by kierujący hyundaiem zjechał na obszar wyłączony z ruchu, celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Jednak manewr ten przerósł umiejętności siedzącego za kierownicą 56-latka, który nie potrafił jeździć samochodem! Mężczyzna był trzeźwy.

Kierującym hyundaiem okazał się 30-letni mężczyzna, który chcąc uniknąć kontroli trzeźwości, poprosił swojego kolegę, by zajął jego miejsce za kierownicą. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.


30-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a jego 56-letni kolega otrzymał mandat za jazdę bez uprawnień.
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.