Dzisiaj jest: 18.6.2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Strajk Nauczycieli

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!
Strajk Nauczycieli

8 kwietnia 2019 r. nauczyciele sanockich szkół podstawowych i przedszkoli przystąpili do wcześniej zapowiadanego strajku. W ogólnopolskiej akcji protestacyjnej bierze udział 10 miejskich placówek oświatowych: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 1, Samorządowe Przedszkole Publiczne 3 i Samorządowe Przedszkole Publiczne nr 4. We wszystkich szkołach i przedszkolach podlegających Gminie Miasta Sanoka uczniowie mają zapewnioną fachową opiekę oraz zajęcia wychowawcze, które nie zostały odwołane.

O godzinie 8.00 na 568 nauczycieli ogółem, do akcji protestacyjnej przystąpiło 54 pedagogów przedszkolnych oraz 254 nauczycieli szkół podstawowych. Z kolei do strajku nie przystąpiło 4 nauczycieli przedszkoli, 34 nauczycieli szkół podstawowych oraz dyrektorzy szkół w liczbie 23 osób.

Dzisiaj o godzinie 14.30 w Urzędzie Miasta Sanoka odbędzie się narada zastępcy Burmistrza Grzegorza Korneckiego z dyrektorami sanockich podstawówek i przedszkoli. Tematem spotkania będzie m. in. kwestia przeprowadzenia zbliżających się egzaminów. Jak zapewnia wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, te z pewnością odbędą się zgodnie z harmonogramem. Największym wyzwaniem będzie przeprowadzenie egzaminu z języka obcego, ze względu na wymaganą większą liczbę komisji egzaminacyjnych.


Z tego miejsca dziękujemy dyrektorom szkół i przedszkoli, którzy stanęli na wysokości zadania w tym trudnym okresie, a także pracownikom administracji i obsługi, którzy w zdecydowanej większości nie przystąpili do strajku wykonując swoją codzienną pracę. Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców za okazaną wyrozumiałość i zapewnienie opieki swym dzieciom.

Lekcje i zajęcia dydaktyczne w normalnym porządku odbywają się w Szkole Podstawowej nr 7 oraz Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 2.
Źródło: UM Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.