Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

12. PKO Półmaraton Rzeszowski już w najbliższą niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
12. PKO Półmaraton Rzeszowski już w najbliższą niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

W niedzielę w Rzeszowie odbędzie się "12 PKO Półmaraton Rzeszowski”. Trasa wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z nich częściowo lub całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Półmaraton rzeszowski rozpocznie się o godz. 10. Start do biegu usytuowany został przy przy Centrum Handlowym Millenium Hall. Dalej trasa będzie przebiegać: Al. W. Kopisto, Trasą Zamkową, ul. Kilara, ul. F. Szopena, ul. TargowąAl. J. Piłsudskiego lewym pasem ruchu "pod prąd", ul. Grunwaldzkąul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. T. Kościuszki, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem. Bulwarami pobiegną do Mostu Lwowskiego, zawodnicy przebiegną go chodnikiem, następnie skręcą w prawo na Bulwary nad Wisłokiem (strona wschodnia), do Mostu Zamkowego i dalej Al. W. Kopisto do Centrum Handlowego Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczona trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Pierwsze utrudnienia (nie wymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3.30, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających.

W godz. od 6.00 do 15.00 zamknięty zostanie ruch na ul. Kopisto, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Rejtana, a skrzyżowaniem z ul. Podwisłocze.
 

 
Na pozostałych ulicach ruch zostanie zamknięty całkowicie lub częściowo w godz. od 9.00 do 13.00.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 15 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu.  

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy. 
Źródło: KMP Rzeszów, fot. runrzeszow.pl
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.