Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Reprezentacja SP1 mistrzem województwa! [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 lat temu
Redakcja poleca!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku w gimnastyce sportowej dziewcząt zdobyła mistrzostwo województwa. W Igrzyskach Dzieci, które odbyły się 25 marca 2019 roku w Zarzeczu koło Przeworska wystąpiły reprezentacje 42 szkół z Podkarpacia. Dziewczyny w składzie: Konstancja Iwańczyk, Oliwia Markuc, Weronika Poliwka, Martyna Posadzka zajęły pierwsze miejsce.

Jest to pierwszy medal naszych dziewcząt w wieloletniej historii startów w tej dyscyplinie i to od razu złoty. W pełni zasłużony. Poparty talentem i ciężką pracą. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej Konstancja Iwańczyk zdobyła trzy złote medale. Zajęła 1 miejsce w ćwiczeniach wolnych, 1 miejsce w skoku rozkrocznym przez kozła i 1 miejsce w wieloboju zostając najlepszą gimnastyczką wśród 170 sklasyfikowanych dziewcząt.

Świetnie spisała się najmłodsza reprezentantka Martyna Posadzka, która indywidualnie była 4 w skoku rozkrocznym przez kozła, 7 w ćwiczeniach wolnych i 6 w wieloboju. Bardzo dobrze wypadła Oliwia Markuc zajmując 7 miejsce w skoku rozkrocznym przez kozła i 11 miejsce w wieloboju. Weronika Poliwka uzyskała także bardzo dobre wyniki utrzymując wysoki poziom całej „czwórki”.