Dzisiaj jest: 26.6.2019, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Zatrzymano 7 nielegalnych imigrantów i 3 organizatorów przekroczenia granicy

Dodano: 3 miesiące temu
Redakcja poleca!
Zatrzymano 7 nielegalnych imigrantów i 3 organizatorów przekroczenia granicy

Siedmiu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski oraz trzech mieszkańców Przemyśla, organizatorów tego przekroczenia, zatrzymali w miniony weekend (24 marca) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Decyzją sądu organizatorzy przerzutu zostali wczoraj tymczasowo aresztowani. Imigranci wrócili na Ukrainę.

Strażnicy graniczni z Placówki w Hermanowicach skontrolowali oczekujący w pobliżu granicy samochód marki Volkswagen Transporter, wewnątrz znajdował się kierowca. Jednocześnie, około 4 km od granicy państwa zatrzymali audi, kolejny pojazd w którym jechało dwóch mężczyzn.

Szybko ustalono, iż kierowcy przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów, która w tym czasie pieszo przekroczyła granicę państwa.

Trzej mężczyźni, mieszkańcy Przemyśla (23, 38 i 55 lat) zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dot. organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i decyzją sądu osadzeni na trzy miesiące w areszcie.

Zatrzymano również w okolicy m. Młodowice grupę 7 nielegalnych imigrantów, obywateli Afganistanu. Nie posiadali pieniędzy ani dokumentów. Wyjaśnili, że za przerzut do Polski zapłacili po 3 tysiące euro każdy. Granicę ukraińsko – polską przekroczyli idąc pieszo. Po polskiej stronie mieli czekać na nich Polacy i pojazdami odwieźć na zachód Europy.


Wczoraj, zgodnie z umową o readmisji, imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

W działaniach granicznych brali udział funkcjonariusze z Placówki SG w Hermanowicach, z  Wydziału Operacyjno-Śledczego i Zabezpieczenia Działań.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Źródło: BiOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.