Dzisiaj jest: 1.6.2020, imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada

Pierwszy dzień wiosny z rzeszowskimi policjantami [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Pierwszy dzień wiosny z rzeszowskimi policjantami [ZDJĘCIA]

Wtorkowym spotkaniem w Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie policjanci rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą. Funkcjonariusze włączali się w organizowane przez szkoły inicjatywy profilaktyczne w związku z obchodami tzw. ,,Dnia wagarowicza". Była to okazja do zorganizowania lekcji w odmiennej niż na co dzień formie.

Tradycyjnie pierwszy dzień wiosny obchodzony jest jako "Dzień Wagarowicza". Często bez wiedzy nauczycieli, uczniowie samowolnie opuszczają w tym dniu teren szkoły lub spotykają się po lekcjach, gdzie witają wiosnę bez nadzoru i opieki. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie świętującej młodzieży. Kontrolowali miejsca, w których spotyka się młodzież, pilnowali spokoju i porządku publicznego oraz sprawdzali, czy osoby niepełnoletnie nie piją alkoholu i nie łamią przepisów prawa.

W szkołach nauczyciele organizowali zajęcia nieco luźniejsze niż zwykle. W wielu takich zajęciach uczestniczyli policjanci z wydziału prewencji i dzielnicowi z rzeszowskiej komendy.

Panel nietypowych lekcji z okazji ,,pierwszego dnia wiosny", rozpoczęła wtorkowa wizyta dzielnicowych z komisariatu w Śródmieściu w Zespole Szkół Technicznych. W ramach IV edycji programu skierowanego do dzieci z rzeszowskich przedszkoli, uczniowie ze szkolnego koła teatralne przygotowali spektakl pn. ,,Bajka o królewnie Śnieżce, która jest przestrogą, że choć prezenty dają, ludzie źli być mogą". Przez trzy kolejne dni dzielnicowi prowadzili spotkania edukacyjne dla oglądających przedstawienie dzieci, ucząc najmłodszych zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Łącznie w tej ciekawej inicjatywie wzięło udział prawie 700 dzieci. Przedsięwzięcie to honorowym patronatem objął Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania.

W środę Komendę Miejską Policji w Rzeszowie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie. Podczas tej nietypowej lekcji dzieci dowiedziały się jak wygląda służba w Policji. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy przewodnika psa służbowego, funkcjonariuszy na stanowisku kierowania oraz zadań techników kryminalistyki na miejscu zdarzeń. Dla wszystkich atrakcją były również pokazy policyjnego sprzętu i wyposażenia.


Również w środę policjant Referatu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Rzeszowie spotkał się w Szkole Podstawowej w Wólce Hyżnieńskiej z uczniami z klas IV-VIII.

Finał obchodów ,,pierwszego dnia wiosny" miał miejsce w czwartek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10 w Rzeszowie. Dla 150 uczniów panel zajęć edukacyjnych przeprowadził asp. Tomasz Surowiak z komendy miejskiej. Dzięki zajęciom młodzież mogła wzbogacić swoją wiedzę w zakresie odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Te nietypowe zajęcia, to oprócz wielu atrakcji, niewątpliwie były znakomitym sposobem na propagowanie bezpieczeństwa.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.