Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Światowy Dzień Konsumenta - Statuetka dla powiatowego rzecznika w Krośnie [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Światowy Dzień Konsumenta - Statuetka dla  powiatowego rzecznika w Krośnie [ZDJĘCIA]

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta 13 marca br. w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona systemowi ochrony konsumentów w Polsce. Podczas debaty poruszano między innymi kwestie związane z egzekucją prawa konsumenckiego, jakością towarów i usług oraz rynkiem finansowym. Dyskutowano także o tym, na jakie wyzwania i zagrożenia narażeni są konsumenci.

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta oraz przypadającego w tym roku 20 lecia funkcjonowania instytucji Rzecznika Konsumentów podczas uroczystej gali wyróżniono 30 rzeczników konsumentów, którzy poprzez swoje zaangażowanie i działalność w sposób szczególny przyczyniają się do lepszej ochrony praw i interesów konsumentów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Elżbieta Sługocka – Krupa, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Krośnie.

Miejscy i powiatowi rzecznicy zapewniają konsumentom bezpłatna pomoc prawną w sprawach indywidualnych, występują do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów, a także mogą wytaczać powództwa na rzecz konsumentów.


Konsumenci mogą skorzystać z pomocy Powiatowego Rzecznika Konsumentów codziennie w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego w Krośnie.
Źródło: PK
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.