Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Znakomity występ Kacpra Ciupaka ucznia Zespołu Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu w XX Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Znakomity występ Kacpra Ciupaka ucznia Zespołu Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu w XX Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie [ZDJĘCIA]

W dniu 8 marca 2019r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbyła się XX jubileuszowa edycja Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych. Swoją kulinarną przygodę zapragnęli w tym roku przeżyć uczniowie reprezentujący 27 szkół w tym 7 byli to goście z zagranicy( z Chin , Cypru, Gruzji , Czech, Słowacji , Francji. Konkurs odbywał się czterech kategoriach konkursowych: kucharz, barman, kelner i cukiernik. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań było hasło „Kulinarne dziedzictwo”.

Czas na wykonanie potraw wynosił 180 minut. Uczestnik konkursu miał wydać zakąskę zimną w ilości: 2 porcje do oceny degustacyjnej oraz co najmniej 8 porcji w naczyniu wieloporcjowym oraz danie obowiązkowe w ilości 2 porcje.

Zespół Szkół przy OSiW OHP w Iwoniczu  reprezentował  Kacper Ciupak, uczeń  klasy III ZSZ w zawodzie kucharz. Konkurs składał się z dwóch części, najpierw uczniowie mieli za zadanie wykonać potrawę obowiązkową z surowca przygotowanego przez organizatora konkursu, którą było wykonanie majonezu, następnie każdy uczestnik musiał przygotować zakąskę zimną z użyciem mięsa zwierząt rzeźnych lub ryby. Zakąską popisową Kacpra była „Rolada mięsna podana z proziakiem podkarpackim i dipem czosnkowo- koperkowym. Kacper  debiutując na tak prestiżowym konkursie i licznej konkurencji prezentującej wysoki poziom otrzymał  Wyróżnienie. Do konkursu ucznia  przygotowała pani Małgorzata Wawro.

Źródło: UG Iwonicz-Zdrój
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.