Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Blisko 5 mln złotych dofinansowania na zabezpieczenie osuwisk [FILM]

Dodano: 5 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Blisko 5 mln złotych dofinansowania na zabezpieczenie osuwisk [FILM]

11 marca br. w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka burmistrz Tomasz Matuszewski wraz ze swoimi zastępcami: Pawłem Hydzikiem i Grzegorzem Korneckim spotkali się z mediami, by za ich pośrednictwem przekazać mieszkańcom ważne kwestie związane z działalnością Urzędu. Konferencja prasowa była poświęcona dwóm kluczowym tematom: pozyskaniu środków zewnętrznych dla budżetu w wysokości blisko 5 mln zł oraz zmianom organizacyjnym w UM.


 
4 824 000 zł otrzymała Gmina Miasta Sanoka ze środków z tzw. rezerwy budżetowej, przeznaczonej na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi. Promesy z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego otrzymało 17 Jednostek Samorządu Terytorialnego na kwotę ponad 20,5 mln. Sanok otrzymał podziękowania za właściwie przygotowane i aplikowane wnioski.

Najważniejsze zadania, które otrzymały dofinansowanie to „Zabezpieczenie osuwiska poniżej Rynku nad ul. Podgórze i Schodami Franciszkańskimi” oraz „Zabezpieczenie obrywu skalnego na południowej stromej skarpie wysokiej terasy Sanu”. Ponadto zostanie przygotowana dokumentacja projektowa, potrzebna do przystąpienia do zabezpieczenia osuwisk na północnym i południowym stoku Góry Parkowej oraz na skarpie miejskiej poniżej pl. św. Jana.


Drugi z tematów, poruszony podczas konferencji przez burmistrza Tomasza Matuszewskiego, to nowy schemat organizacyjny Urzędu Miasta. – Nowy schemat organizacyjny został wprowadzony od 1 marca 2019 roku. Ma on za zadanie usprawnić pracę wydziałów. Stworzyliśmy nowy Regulamin Organizacyjny oraz przeanalizowaliśmy zakres czynności poszczególnych pracowników. W ramach nowego schematu organizacyjnego zmniejszyła się liczba wydziałów. Ich połączenie lub powstanie nowych ma na celu usprawnienie pracy Urzędu Miasta, w tym przyspieszenie podejmowanych decyzji. Ważną zmianą jest objęcie w ramach danego Wydziału pełnego zakresu zadań – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski. – Obecnie liczba zatrudnionych pracowników pozostała na tym samym poziomie – dodał.

W najbliższym czasie zostanie wprowadzony nowy czas pracy urzędu: – W poniedziałek będziemy pracować do 17.00 tak, aby mieszkańcy, a szczególnie ci, którzy pracują, mogli załatwić swoje sprawy w urzędzie. W piątek praca zostanie skrócona do godziny 14.00 – zapowiedział burmistrz.
Źródło: UM Sanok
Komentarze
 • a w Brzozowie co?
  A dlaczego Brzozów nie dostał?
  Brzozów / 2019-03-11 17:22 27 [+] 24 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • A Brzozów...
  ...nie dostał bo zapewne UM nawet wniosku nie złożył.
  Aaa / 2019-03-11 17:38 27 [+] 17 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • kabaret
  A w Brzozowie operetka za kasę i kabaret za darmo.
  "brzozowianka" / 2019-03-11 21:24 27 [+] 18 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • A pieniądze ponoć na mur leżą i czekają w Rzeszowie
  Sanok ma burmistrza co potrafi załatwić kasę dla swojego miasta. A u nas chwalenie się że szlaban podniesiony...
  stanisław / 2019-03-12 00:38 22 [+] 20 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.