Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Śpiewali dla Oliwii Bąk z Witryłowa [FILM HD]

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Śpiewali dla Oliwii Bąk z Witryłowa [FILM HD]
Na zdjęciu od lewej: Natalia Cieślachowska-Trojnar, Kazimierz Barański, Wojciech Bardowski

W sobotę 2 lutego, z inicjatywy Kazimierza Barańskiego odbyło się wyjątkowe wydarzenie. O godzinie 17.00 w Brzozowskim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny dla Oliwii Bąk z Witryłowa. Celem koncertu było wsparcie finansowe Oliwki która zmaga się z rzadką chorobą genetyczną, jest to drugi zdiagnozowany taki przypadek w Polsce. Dziewczynka wymaga ciągłej rehabilitacji, odpowiedniego żywienia, a to wiąże się z bardzo dużymi kosztami finansowymi.


Aby obejrzeć film w jakości HD prosimy kliknąć w kółko zębate - jakość - 1080p

Gwiazdy koncertu charytatywnego, który odbył się pod hasłem „Śpiewamy dla Oliwii Bąk”, odpowiedziały na głos serca – serca które jest wrażliwe na potrzeby innych ludzi. Natalia Cieślachowska-Trojnar absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wokalista z zakresu śpiewu klasycznego sopran oraz Wojciech Jerzy Bardowski znany i utytułowany - baryton, zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością przygotowany na tą okazję repertuar.

Publiczność wysłuchała programu muzycznego zatytułowanego „Z kolędą przez świat...” W pierwszej części recitalu usłyszeliśmy piękne kolędy takie jak np. „Cicho wszędzie, śpi świat cały…”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Lulajże Jezuniu”, w aranżacji jazzowej „Gdy śliczna Panna”, czy polską wersje adwentowego utworu amerykańskiej grupy Pentatonix, znanego jako „Mary, did you know?”. W trakcie koncertu artyści zachęcali widownie, do wspólnego śpiewania.

Po chwytającym za serca występie, publiczność została zaproszona do foyer kina, gdzie każdy mógł kupić „cegiełkę” dla Oliwki lub wrzucić do puszki pieniądze. Największe wzięcie wśród publiczności miały różnorodne ciasta, przepyszne muffinki, tradycyjne proziaki czy pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Można też było nabyć obrazy, aniołki, kalendarze i inne gadżety przygotowane na tą szczególną okazję. A to wszystko dzięki zaangażowaniu pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu z Brzozowa i Rakowej oraz uczestników zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starej Wsi którzy ze szczególnym zrozumieniem i wrażliwością odpowiedzieli na potrzeby ciężko chorej Oliwki z Witryłowa. W akcję włączyli się także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie, którzy zbierali pieniądze do puszek.


W drugiej części koncertu widzowie mogli wysłuchać tym razem kolęd z różnych stron świata – jako pierwsza wybrzmiała XIII-wieczna kolęda „Adeste Fideles” w wykonaniu Wojciecha Bardowskiego który oczarował głosem publiczność, co dało się zauważyć na widowni. W dalszej kolejności usłyszeliśmy z Francji „Petit papa Noël”, „Have Yourself A Merry Little Christmas” z Ameryki, a także tradycyjną polską kolędę „Bóg się rodzi”. Zwieńczeniem recitalu był czardasz z operetki Cygańska miłość - „Kiedy skrzypki grają”. Występ artystów został nagrodzony gromkimi brawami.

Po koncercie Kazimierz Barański wraz z Lenką w dowód wdzięczności za wielkie serce i bezinteresowność wręczył artystom bukiety złożone z różowych i czerwonych róż, statuetki, serca wykonane z piernika oraz kosze pełne łakoci. Podziękowaniom na scenie nie było końca...

W imieniu starosty brzozowskiego – Zdzisława Szmyda, podziękowania złożyła Natalii Cieślachowskiej-Trojnar, Wojciechowi Bardowskiemu i Bożenie Żelazowskiej (Przewodnicząca Komisji Promocji Województwa Mazowieckiego i Współpracy Zagranicznej, Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego), sekretarz powiatu brzozowskiego - Ewa Tabisz.


"Prosimy o przyjęcie serdecznych podziękowań i wyrazów wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w zorganizowanie koncertu charytatywnego „Z kolędą przez świat...”. Tak odpowiedzialna i pełna empatii postawa napawa optymizmem i sprawia że wzrasta w nas wiara w drugiego człowieka i jego dobrą wolę. Jeszcze raz dziękujemy i życzmy zdrowia, pomyślności i samych przyjemnych chwil."


Starosta Brzozowski – Zdzisław Szmyd
Wicestarosta Brzozowski – Jacek Adamski
Komentarze
 • Szacun
  Gratuluje panie Kazimierzu organizacji koncertu dla chorej dziewczynki. Ma pan dobre serce.
  Kasia / 2019-02-04 20:34 35 [+] 42 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Mało ludzi
  Szkoda że tak mało ludzi przyszło. W materiale filmowym widać to gołym okiem. Smutne to wszystko.
  Mieszkaniec / 2019-02-04 21:24 42 [+] 35 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Ciekawski
  Był ktoś z gminy Brzozów? Bo na stronie urzędowej nic nie ma.
  Andrzej / 2019-02-04 22:03 38 [+] 42 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Rzekowcy dość tego zła
  Rzepkowcy nie wytrzymyjecie ciśnienia? Zaczynacie szukać dziury w całym? Jeden portal wam nie wystarcza. Zaczynacie na drugim? Panie burmistrzu Stapiński niech pan nie da się im.
  Anty Rze / 2019-02-04 22:34 40 [+] 36 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Takiego figa z makiem
  Gdybym miał sprawne taczki to bym rzepkowców za karę wywiózł do Bombaju.
  Loluś / 2019-02-04 22:48 42 [+] 41 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Wstyd
  Nikogo nie było z gminy na koncercie. Czuje się zażenowana! Wstyd mi że władze nie zdały egzaminu z czlowieczenstwa. Co w sobotę robiły????!!!!!
  Marta / 2019-02-05 08:43 35 [+] 41 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • OBURZONA.
  Wstyd dla gminy Brzozów a szczególnie dla mieszkańców Brzozowa, że tak mało ludzi przyszło na koncert charytatywny. Jak szaleniec zamordował prezydenta Gdańska to ludzie potrafili przyjść i się zjednoczyć. Wstyd dla włodarza gminy że nawet nikogo nie wysłał na koncert z gminy. Brawo dla Kazia!!! za dobre serce
  Ania / 2019-02-05 09:38 40 [+] 41 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • kasia
  Tak szczytny cel, gdzie są samorządy????mam jeszcze pytanie organizatorem był Pan Kazimierz, a gdzie jego koledzy z brzozowskiej komendy???? bo Ci policjanci , którzy byli na koncercie to raczej nie tutejsi??Brzozów się nie pokazał....
  Kacper / 2019-02-05 10:32 40 [+] 43 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Proza życia
  Pu­kam do drzwi ka­mie­nia. - To ja, wpuść mnie. Chcę wejść do twe­go wnę­trza, ro­zej­rzeć się do­ko­ła, na­brać cie­bie jak tchu. - Odejdź - mówi ka­mień. - Je­stem szczel­nie za­mknię­ty. Na­wet roz­bi­te na czę­ści bę­dzie­my szczel­nie za­mknię­te. Na­wet star­te na pia­sek nie wpu­ści­my ni­ko­go. Fragment wiersza Wisławy Szymborskiej
  Literat / 2019-02-05 11:04 34 [+] 43 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Orły Sportu 2019
  Orły Sportu co roku, to gmina jak widać bogata a nie biedna. A tak płaczą na sesjach, że nie mają pieniędzy.
  Wrona 2019 / 2019-02-05 11:38 36 [+] 37 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Ile pójdzie kasy
  Może gmina oficjalnie ogłosi ile kasy pójdzie na orły, poda argumenty za. Mieszkaniec chce wiedzieć, to tez moje pieniądze. Tak na chłopski rozum co roku sportowcy maja tak duże osiągnięcia? aby ładować pieniądze. Gospodarność to klucz do sukcesu.
  Weteran sportu / 2019-02-05 11:48 40 [+] 36 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Znieczulica
  Ludzie na mięscie mi mówią ze to wstyd i hańba, ze nowa władza nie raczyła przyjść i nikogo nie wysłała na koncert dla chorej dziewczynki. Z Brzozowa do Witryłowa jest 25 km. A tam mieszka chore dziecko które powinno znaleźć współczucie tutaj w Brzozowie. Ludzi brak, burmistrza Stapinskiego brak, osoby oddelegowane brak, nawet mediów z gminy nie było. Tylko starostwo rozumie sytuacje. Wstydźcie się!
  Patryk / 2019-02-05 14:58 35 [+] 30 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Brawo
  Brawo dla p.Kazimierza szczytny cel oby było więcej
  Maria / 2019-02-05 19:20 29 [+] 38 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Podziękowania
  Kochani w imieniu Natalii Cieślachowskiej-Trojnar i swoim chcę bardzo podziękować za to, że mieliśmy możliwość podzielenia się dobrocią. Dziękujemy Kazimierzowi Barańskiemu za pomysł. Panu Staroście, Pani Sekretarz i wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji pomocy Oliwii. Nade wszystko jednak dziękujemy wspaniałej publiczność Brzozowskiej i nie tylko. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej gościnności.
  Wojtek / 2019-02-06 19:57 18 [+] 24 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Przykład idzie z góry
  Cieszę się że są jeszcze ludzie którym na sercu leży dobro innych ! Było ich wielu (chwała im za to ) choć zważywszy na liczbe mieszkańców trochę smutno że tak mało dało z siebie mało bądź tez nic.. Mimo to trzeba czynić dobro ! - wróci i zatoczy większy krąg na przyszłość!! Pozdrawiam :-)
  Kasia / 2019-02-06 20:25 21 [+] 26 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.