Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Uchronić przed wychłodzeniem

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Uchronić przed wychłodzeniem

Zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Warunki pogodowe są trudne: opady śniegu, deszczu, ujemne temperatury. Apelujemy do wszystkich, aby informować sanockich policjantów o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Przypominamy - aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon na numer 997, 112 lub 987. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu, dlatego policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie.

Wczoraj przed godz. 22, policjanci poinformowani przez strażników granicznych, interweniowali wobec mężczyzny, który spał na chodniku przy ul. Jagiellońskiej w Sanoku. 44-letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Sanoccy policjanci, jak co roku sprawdzają opuszczone budynki, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki i skwery. Jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Policja apeluje o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas mrozów.


Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy po Policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. Można to zrobić osobiście przekazując informację dzielnicowemu, napotkanemu patrolowi policyjnemu, przychodząc do najbliższej jednostki Policji. Można skorzystać z dostępnych aplikacji „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy dzwoniąc na numer alarmowy 112.
 
W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego działa bezpłatna i całodobowa infolinia. Pod numerem 987 można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia, znajdziesz tutaj.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
 • Zima
  Nie pomogę zadnemu pijakowi nawet gdyby leżał koło mnie, niech pozamarzają będzie luźniej na ulicy, a na ich miejsce itak rosną następni.
  "brzozowianka" / 2019-01-17 14:11 36 [+] 37 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • do zima
  ty Boga w sercu nie masz!!!!!!
  Stanisław / 2019-02-01 20:46 30 [+] 27 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • do zima
  pewnie w pierwszym rzędzie w kościele siedzisz co?
  bolo / 2019-02-01 20:47 27 [+] 28 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.