Dzisiaj jest: 26.6.2019, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Spotkanie Wigilijne [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Spotkanie Wigilijne [ZDJĘCIA]
fot. Kazimierz Barański

W niedzielne popołudnie 16 grudnia bieżącego roku w placówce Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie Fundacja „W Trosce o Życie” oraz NZOZ DAR-MED zorganizowały spotkanie wigilijne. Jego uczestnikami (150 osób) byli podopieczni wyżej wymienionych instytucji: pensjonariusze DDP w Rakowej i Brzozowie, duchowni, dyrektorzy współpracujących instytucji, przyjaciele, grupa wsparcia, lekarze i pracownicy. Gospodarzami zaś Jolanta i Zbigniew Leniowie, którzy przygotowali i poprowadzili spotkanie.

„Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba (...)”


Była to uroczystość składająca się z ciepłych słów przemówień, życzeń i śpiewu. Obrzędu poświęcenia opłatków dokonał kapelan DDP w Brzozowie, ksiądz Łukasz Staszewski.
 
Piękne pieśni patriotyczne i kolędy wykonał wielokrotnie nagradzany i znany nie tylko na Podkarpaciu zespół wokalno-muzyczny Soul z Sanoka, który także animował ogólne kolędowanie. 

Brzozowscy podopieczni zaprezentowali autorski spektakl „Wigilijne wspomnienia”. Jego scenariusz stanowiły ich przeżycia z lat dzieciństwa. Barwne i bogate stroje, teatr cieni, muzyka i efekty akustyczne dopełniły bogate w treść słowa. Za swoją prezentację otrzymali gromkie brawa. 

Prezes Fundacji „W Trosce o Życie” pani Jolanta Leń z dumą odczytała pismo z Ministerstwa Zdrowia (Departament Nadzoru Kontroli i Skarg) dotyczącego wzorowej pracy pielęgniarki Agnieszki Wancewicz, której gorąco gorąco gratulowała i dziękowała za pasję, oddanie, troskę i poświęcenie.

 

Następnie wszyscy wszystkim słali życzenia: dobrego zdrowia, błogiego spokoju, mocnej wiary, ufnej nadziei, wiele Bożej Opatrzności.
 
Wspaniałe jadło wigilijne było obfite i przygotowane jak tradycja każe, według staropolskich receptur i regionalnych przepisów. 

Życzliwość, wzruszenie i śpiew kolęd i pastorałek towarzyszyły uczestnikom. 

Spotkanie wigilijne opłynęło w jasnej, ciepłej, pełnej serdeczności i optymizm atmosferze.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.