Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Policjanci uratowali 81-letniego mężczyznę

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Policjanci uratowali 81-letniego mężczyznę

W dramatycznych okolicznościach przebiegała akcja ratunkowa nad Jeziorem Solińskim, w której lescy policjanci brali udział w sobotni wieczór. Dzięki szybkiemu reagowaniu i dobrej współpracy udało się uratować życie 81-letniego mężczyzny.

W sobotę po godzinie 20, lescy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 81-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna około godziny 15 wyruszył szlakiem z Polańczyka do Soliny i nie powrócił na umówioną godzinę. Nie wziął ze sobą telefonu, latarki ani dokumentów.

Dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego ruszyli na poszukiwania. Uzyskali informację, że z lasu nad zaporą solińską dochodzi wołanie o pomoc. Na skalnym urwisku odnaleziono poszukiwanego 81-latka, który chronił się przed upadkiem do wody trzymając skał. Mężczyzna był wyziębiony i przemoczony. Jak twierdził, zgubił w ciemności drogę.

 
Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i silny wiatr, postanowiono sprowadzić mężczyznę drogą lądową. Przy pomocy strażaków dysponujących liną asekuracyjną policjanci sprowadzili 81-latka w bezpieczne miejsce i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.
Źródło: KPP Lesko
Komentarze
  • medal zasługi
    przy pomocy strażaków.... heh a co to strażacy psy, że przy ich pomocy? ktoś tu ma szuter we łbie... strażacy to dziadka sprowadzili z powrotem a mości panowie policmajstry jedynie latarką świecili... od czasu do czasu... rzetelność informacji powala
    komenda główna / 2018-12-05 16:03 48 [+] 37 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.