Dzisiaj jest: 22.4.2019, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Burmistrz Brzozowa informuje w sprawie muru przy ulicy 3 Maja

Dodano: 6 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Burmistrz Brzozowa informuje w sprawie muru przy ulicy 3 Maja

Wczoraj jeden z naszych mieszkańców zapytał mnie dlaczego nie wystąpię do marszałka o pieniądze na mur, skoro są pieniądze na osuwisko, co podobno powiedział marszałek na jakimś spotkaniu.

My wiemy, że pieniądze na osuwiska są, ale w gestii Pani Wojewody i zwrócilibyśmy się o te pieniądze, gdyby mur był własnością naszej gminy. Z takich środków korzystaliśmy już kiedy stabilizowaliśmy osuwisko w Grabownicy Starzeńskiej.

Główny problem z murem przy 3 Maja w Brzozowie polega na tym, że jest on prywatny i samorząd nie może naprawić własności prywatnej. Pomimo tego zaraz po tym, gdy Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął ulicę 3 Maja zleciłem opracowanie ekspertyzy technicznej i projektu zmiany organizacji ruchu, aby jak najszybciej odblokować ulicę. Zakupiliśmy zapory betonowe, aby zabezpieczyć kierowców i pieszych i otworzyliśmy ruch wahadłowy od 2 sierpnia. Wiedziałem, że jest to rozwiązanie tymczasowe i zleciłem kolejną ekspertyzę, która ma dać odpowiedz czy można bariery betonowe dosunąć do chodnika i puścić ruch dwustronny. Chciałbym aby było to możliwe przed 1 listopada, bo pomimo iż wielu kierowców korzysta z obwodnicy, to ruch przed Świętem Zmarłych jest w samym mieście znacznie większy. Problemem nadal jednak pozostanie ten mur oporowy, bo właściciel złożył skargę na Powiatowego Inspektora Nadzoru do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, a termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Z poważaniem 
Józef Rzepka
Źródło: Facebook Józef Rzepka
Komentarze
 • mur
  Pan jaki kram taki mówi przysłowie. Za zagrzybione ściany zdzierał czynsz jak za matkę to skoro mur jego niech naprawia Czego przez jego głupotę mam jeździć po wsi slalomem.A jak nie to naprawić i wystawić mu fakturę i niech placi a że on lubi się sądzić to wiadomo nie od dzisiaj. Ot taki "biznesmen" jak z koziej d......fujarka.
  rbr / 2018-10-19 13:42 27 [+] 27 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Mur
  Gmina zwala na to ze mur jest prywatny a nie popatrzy ze droga jest gminna i przez wszystkie lata to ta droga niszczyla ten mur wibracje kture wywouje przejeżdżając auta. Niech sie zastanowia przezco ten pur polecial jak by nie ta drogo to nastepne 100 lat by wytrzymał a tak droga gminna mur też.....
  Brzozowianin / 2018-10-20 05:40 27 [+] 26 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Nieprawda
  A to nie jest tak że gmina wykupiła kilka arów od właściciela działki pod budowę muru ? I teraz jak trzeba wyciągnąć pieniądze tu szukają jelenia który to im zasponsoruje ? Niech pociągną do odpowiedzialności firmy które zruszyly grunty pod pseudo galerie a nie czepiają się właściciela który z podatków utrzymał nie jedna posadkę w gminie
  Rbr / 2018-10-21 11:58 24 [+] 28 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Mur jest prywatny
  Mur jest prywatny, nie jest w pasie drogowym. Wydanie publicznych pieniędzy na prywatny mur byłoby złamaniem prawa.
  Sajmon / 2018-10-21 12:05 27 [+] 23 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • mur
  mur prywatny ale ruch uliczny który go zniszczył już nie !
  rbr / 2018-10-22 10:52 24 [+] 23 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • Naprawić
  Gmina powinna naprawic to z własnych środków i ściągać pieniądze od właściciela poprzez komornika. Nie ma kasy ? Zabrać budynek na poczet napraw i czynsz z wynajmu będzie wpadał do budżetu miasta.
  Optymista / 2018-10-22 23:44 22 [+] 24 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
 • mur
  Mur jest prywatny? Zabezpiecza 'państwową" drogę.Nikogo z prywatnych włścicieli nie stać na naprawę.Nowe prawo bodowlane zarządzenie z 1994 r.jednoznacznie reguluje sprawy muru i chodnika.
  MARCO / 2018-10-28 08:54 24 [+] 21 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.