Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Projekt dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Projekt dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Fundacja poMocni ze Starej Wsi w partnerstwie z Gminą Brzozów, Środowiskowym Domem Samopomocy w Brzozowie oraz Brzozowskim Domem Kultury rozpoczęły realizację projektu p.n. „(Nie)sprawni w obiektywie” współfinansowanego ze środków Programu Grantowego projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt nakierowany jest na stworzenie warunków sprzyjających poprawie sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi na terenie Gminy Brzozów, w szczególności na wzrost aktywności społecznej , zawodowej i psychicznej osób z zaburzeniami psychicznymi oraz zmianę stereotypowego podejścia lokalnej społeczności do takich osób. W działaniach projektowych planuje się warsztaty filmowe dla 10 uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, a ich wynikiem będzie krótki film fabularyzowany lub spot reklamowy, którego emisja odbędzie się w lokalnych mediach. Dużą atrakcją projektu jest zaangażowanie do poszczególnych działań aktora oskarowego filmu ”Syn Szawła” – Kamila Dobrowolskiego. Projekcja filmu planowana jest na przełom listopada i grudnia b.r.
 
Źródło: Alicja Tomoń, UM Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.