Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Tacy sami

Dodano: 7 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Tacy sami

Polski Związek Niewidomych koło w Brzozowie we współpracy z Gminą Brzozów rozpoczyna realizację projektu „Tacy sami” współfinansowanego ze środków Programu Grantowego projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wsparcie osób niewidomych i niedowidzących z terenu powiatu brzozowskiego, w szczególności:
 
1. podniesienie świadomości lokalnej społeczności w zakresie funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku oraz ich potrzeb,
2. aktualizacja wiedzy przez osoby niewidome i niedowidzące w zakresie akcesoriów ułatwiających codzienne funkcjonowanie,
3. pobudzanie aktywności społecznej osób z dysfunkcją narządu wzroku oraz ich integracja.
 

 
Działania projektowe obejmą organizację konferencji informacyjno – edukacyjnej „Razem łatwiej”, uruchomienie klubu „Aktywni” promującego aktywne formy spędzania wolnego czasu, integrację oraz produkcję i projekcję filmu promującego działania projektowe ( w tym szczególnie osoby niewidome i niedowidzące jako pełnoprawnych członków naszej społeczności). Inicjatywa nakierowana jest zarówno na same osoby niewidome czy niedowidzące jak i na lokalną społeczność, która w dużym stopniu może ułatwić funkcjonowanie takich osób.
Źródło: Alicja Tomoń, UM Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.