Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

Podczas Karpackich Dni Dobrosąsiedztwa 14 i 15 września turyści mogli przekraczać granicę polsko-ukraińską poza czynnymi przejściami granicznymi - w Bieszczadach. Także w czasie tego wydarzenia sformalizowano współpracę województwa podkarpackiego i obwodu zakarpackiego z Ukrainy.

W związku z wydarzeniem „Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa – spotkania na granicy” w dniach 14-15 września, na granicy polsko – ukraińskiej, w rejonie znaku granicznego 127, uruchomiono punkt odprawy poza czynnym przejściem granicznym. W tych dniach odprawiono tam łącznie około 500 osób. Ostatnio podobne wydarzenie miało miejsce w 2002 roku.

Samorząd Województwa Podkarpackiego na Dniach Dobrosąsiedztwa reprezentowali marszałek Władysław Ortyl i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś. Zakarpacie reprezentowali: Ginnadij Moskal - przewodniczący Zakarpackiej Obwodowej Administracji Państwowej oraz zastępca przewodniczącego Rady Obwodowej Petro Gricyk. Korpus dyplomatyczny reprezentowali Andrij Deszczyca ambasador Ukrainy w Polsce i Jan Piekło ambasador Polski na Ukrainie.

Z ramienia Straży Granicznej w wydarzeniu uczestniczył Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz.


Dwudniowe wydarzenie miało miejsce zarówno bezpośrednio na granicy, odcinek Łubnia - Wołosate gdzie turyści mogli w zorganizowanych grupach przekraczać polsko-ukraińską granicę ale także w Lutowiskach i na terenie Ukrainy.

Po polskiej stronie w Lutowiskach, odbyła się międzynarodowa konferencja z szeregiem paneli gdzie omówiono programy międzynarodowej współpracy. Natomiast, w kolejnym dniu, w obwodzie zakarpackim odbyło się święto przyjaźni ukraińsko-polskiej.
Źródło: BOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.