Dzisiaj jest: 24.4.2019, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Uwaga na złodziei. Grasują na terenie powiatu brzozowskiego

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Uwaga na złodziei. Grasują na terenie powiatu brzozowskiego

Ostrzegamy przed domokrążcami. Zachowajmy wzmożoną czujność, gdy obcy puka do naszych drzwi. Złodziej, który chce zdobyć pieniądze nie przebiera w środkach i wymyśla różne historie tylko po to, by móc kogoś okraść. Policja apeluje o ostrożność.

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców naszego powiatu przed złodziejami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Uciekają się oni do równych metod, wymyślają nieprawdziwe historie, tylko po to, żeby w nieuczciwy sposób zdobyć pieniądze.
  
W ostatnich dniach, dwie rodziny zostały okradzione ze swoich oszczędności. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonych wynikało, że do ich drzwi zapukały dwie kobiety. W pierwszym przypadku pod pretekstem napicia się wody i sprzedaży koców weszły do domu. Jedna z nich zajęła rozmową pokrzywdzoną, a druga w tym czasie, wykorzystując nieuwagę mieszkańców, skradła z szuflady pieniądze w kwocie 1000 zł.

W drugim przypadku kobiety wzięły mieszkańców na litość. Twierdziły, że są biedne i poszukują jakiegoś mieszkania, a nie mogą wrócić do swojego kraju. Gdy weszły do środka zaczęły wymachiwać narzutami, które miały przy sobie, zasłaniając w ten sposób domownikom pole widzenia. Po ich wizycie pokrzywdzeni zorientowali się, że zniknęły pieniądze w kwocie 6 tys. zł., które były dobrze schowane.


Policja apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z obcymi. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do swojego domu. W razie jakichkolwiek podejrzeń, co do próby popełnienia przestępstwa, poinformujmy o tym niezwłocznie policję. Zapamiętajmy numery rejestracyjne, jeżeli te osoby poruszają się samochodem.
Źródło: KPP Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.