Dzisiaj jest: 15.2.2019, imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Podsumowanie projektu gimnazjalnego w Turzym Polu [ZDJĘCIA]

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Podsumowanie projektu gimnazjalnego w Turzym Polu [ZDJĘCIA]

W czerwcu kl. II gimnazjum zaprezentowała efekt swojej całorocznej pracy nad projektem edukacyjnym „ Bądź fit – trenuj w domu”. W przygotowanej prezentacji uczniowie zachęcali wszystkich do prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę, uprawianie sportów oraz ruch i spacery na świeżym powietrzu.

W ramach realizowanego projektu gimnazjaliści odwiedzili sklep NEW-FIT zajmujący się sprzedażą suplementów diety oraz odżywek dla sportowców i  aktywnych fizycznie. Pan Mateusz Ścibor przyjął młodzież bardzo serdecznie. Już na wstępie spotkania jasno powiedział o tym, że suplementacja to jedynie uzupełnienie diety, która jest fundamentem każdego sportu, a suplementy są jedynie dodatkiem, który zapobiega ewentualnym niedoborom składników odżywczych. Gimnazjaliści w ramach projektu spotkali się także z Panią Angeliką Duplagą w sklepie ViVio. Tutaj uczniowie zostali zapoznani z ofertą firmy i jej produktami. Pani Angelika , która zajmuje się sprzedażą zdrowej żywności jest również instruktorem zumby. Na feriach zimowych, opiekun projektu - Pan Marek Grządziel zorganizował zajęcia pod okiem profesjonalistów na siłowni OZON w Brzozowie. W dniach 30.01.2018 r. i 6.02.2018 r. dzięki uprzejmości Pana Pawła Króla – właściciela nowoczesnej siłowni, uczniowie mieli możliwość trenowania na sprzęcie, w który jest ona wyposażona. Pan Dawid Gądek – trener personalny, oprowadził uczniów po całej siłowni i dokładnie omówił każdy ze znajdujących się w niej sprzętów. Demonstrował ćwiczenia i zwracał uwagę na poprawność ich wykonania. W maju, korzystając z kilku dni wolnych młodzież zorganizowała wycieczkę rowerową na zewnętrzną siłownię w Zmiennicy. Uczestnicy tego wyjazdu chętnie korzystali z dostępnych tam urządzeń treningowych. Ostatnim punktem realizowanego projektu były zajęcia ZUMBY, które w szkole zorganizowała Pani Magdalena Sigłowy – opiekunka projektu. Zajęcia poprowadziła Pani Lucyna Wojdyła, która na co dzień pracuje w Fit Studio w Brzozowie. Były to bardzo dobre zajęcia poprawiające sylwetkę i pozwalające na utratę wagi w bardzo atrakcyjny i miły sposób. Zumba to świetny trening całego ciała. Pani Lucyna udzieliła nam krótkiego wywiadu, w którym opowiedziała między innymi jak zaczęła się jej przygoda z fitnessem i z zumbą oraz dała nam kilka ważnych wskazówek co należy zrobić, aby być fit. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże. Wśród uczestników można było zobaczyć nauczycieli oraz uczniów z kl. IV, VI po II i III gimnazjum. Po krótkiej rozgrzewce przeszliśmy do tańca. Przy gorących rytmach najnowszych przebojów, poznaliśmy uroki świetnej zabawy jaką jest Zumba. Następnie nasza instruktorka przedstawiła nam zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających, a na koniec wszyscy wykonaliśmy ćwiczenia mające na celu „ uspokojenie” własnego ciała. Pani Lucyna pokazała nam jak można odreagować codzienny trud w szkole i pracy. Poziom dobrej energii sięgał zenitu. Wszyscy dobrze się bawili i zgodnie stwierdzili, że to było bardzo dobrze wykorzystane 60 minut. 


Podczas prezentacji projektu uczniowie częstowali zaproszonych uczniów i nauczycieli pysznymi kanapkami, zdrowymi przekąskami w postaci warzyw i owoców oraz kolorowymi i bardzo zdrowymi koktajlami, które przygotowali rodzice.

Opiekunowie projektu - Magdalena Sigłowy i Marek Grządziel.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.