Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Tymczasowy areszt dla 38-letniego mężczyzny

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Tymczasowy areszt dla 38-letniego mężczyzny

Mężczyzna, który w czwartek został zatrzymany przez policjantów, w związku ze strzeleniem do kobiety oraz spowodowaniem zdarzenia drogowego z udziałem radiowozu, trafił do aresztu. Decyzją sądu spędzi tam najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Sanoku. 38-letni mężczyzna około godz. 7, strzelił z wiatrówki do kobiety, a podczas próby zatrzymania go przez policjantów, doprowadził do zdarzenia drogowego z radiowozem i uciekł. Policjanci szukali mężczyzny. Zatrzymali go tego samego dnia po godz. 23, w jednym z sanockich hoteli, gdy próbował wspólnie z kolegą wynająć pokój.

Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 38-latkowi zarzutów za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, znęcanie fizyczne i psychiczne, wypowiadania gróźb karalnych, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymanie pojazdu pomimo wydawanych poleceń przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego.

 

W sobotę prokuratura na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 38-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.