Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Paweł Sowiński weźmie udział w mistrzostwach świata w szachach [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 lat temu
Redakcja poleca!

W dniach od 1 do 6 maja 2018 r. w Poroninie został przeprowadzony „Indywidualny Puchar Polski ” w szachach chłopców do 8 lat.

W sumie w turnieju wzięło udział 74 chłopców, w tym z UKS SP 1 Brzozów 2: Paweł Sowiński i Dawid Futyma. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund z czasem 60 minut + 30 sekund na ruch. Wyniki turnieju: I miejsce zdobył PAWEŁ SOWIŃSKI 8 punków, II był SZYMON SUSKA 8 punktów z Łukowa, III miejsce zdobył WIKTOR ZMARZŁY 7,5 punktów z Gliwic. Drugi nasz zawodnik DAWID FUTYMA także grał dobrze, zdobył 6 punktów i był 14. Na wielki sukces Pawełka składa się wiele czynników w tym: talent, pracowitość i olbrzymie zaangażowanie rodziców. Polski Związek Szachowy, biorąc pod uwagę zwycięstwo Pawła Sowińskiego w tym turnieju, zaproponował rodzicom wyjazd syna na Mistrzostwo Świata do Hiszpanii w składzie reprezentacji Polski, na co rodzice wyrazili zgodę.