Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Niezły cyrk … zatrudniał nielegalnie

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Niezły cyrk … zatrudniał nielegalnie

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG skontrolowali legalność zatrudnienia pracowników cyrku wędrującego po Podkarpaciu. Okazało się, że opiekunowie koni - obywatele Ukrainy, pracowali nielegalnie.

10 kwietnia, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Krościenku, przeprowadzili kontrolę zatrudnienia cudzoziemców w cyrku, który zawitał do Ustrzyk Dolnych. W trakcie prowadzonych czynności, strażnicy graniczni zatrzymali 2 obywateli Ukrainy (mężczyźni w wieku 38 i 51 lat). Jak się okazało, pracowali oni nielegalnie jako opiekunowie koni. Komendant Placówki SG w Krościenku wydał decyzję zobowiązującą cudzoziemców do powrotu, do kraju pochodzenia.


W I kwartale 2018 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG przeprowadzili 41 kontroli legalności zatrudnienia w wyniku których skontrolowano 554 osoby. Wobec 102  cudzoziemców stwierdzono nielegalne wykonywanie pracy/prowadzenie działalności gospodarczej.
Źródło: BOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.