Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

O bezpieczeństwie kierowcy, pasażerów i pieszych rozmawiano na WSIiZ w Rzeszowie

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
O bezpieczeństwie kierowcy, pasażerów i pieszych rozmawiano na WSIiZ w Rzeszowie

W ramach organizowanych przez ZUS – czwartej edycji „Podkarpackich dni biznesu” 22 marca na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbył się "Dzień Bezpieczeństwa w Transporcie i Ruchu Drogowym".

Zmiany w przepisach o kierujących pojazdami – czyli ważne informacje dla kandydatów na kierowców i o nowych zasadach „redukcji punktów”, kontrole Straży Granicznej, Policji, Bezpieczeństwo ruchu drogowego i na przejazdach kolejowo-drogowych, pierwsza pomoc, urządzenie wspierające prowadzenie pojazdów przez osoby niepełnosprawne, przewóz towarów niebezpiecznych w dobie zamachów terrorystycznych, wypadki przy pracy i choroby zawodowe w transporcie oraz ubezpieczenia społeczne a bezpieczeństwo. To tematy, które były poruszane podczas pierwszego "Dzień Bezpieczeństwa w Transporcie i Ruchu Drogowym" organizowanym przez ZUS przy partnerstwie WSIiZ. 

Celem organizacji tego wydarzenia było zwrócenie uwagi na nasze bezpieczeństwo. Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Pełnimy jednak różne role: kierowcy, pasażera, pieszego. Warto mieć na uwadze, że Nasze bezpieczeństwo zależy od Nas samych. W wielu jednak przypadkach, konsekwencją wypadku jest korzystanie ze świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego warto przypominać każdemu, jak ważne w naszym życiu są ubezpieczenia społeczne, jak ważne jest legalne podejmowanie zatrudnienia i opłacanie składek z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, zarówno przez samego przedsiębiorcę jak i jego pracowników.

Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.