Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Ukrainiec z amunicją w bagażu chciał polecieć do Warszawy

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Ukrainiec z amunicją w bagażu chciał polecieć do Warszawy

46-letni obywatel Ukrainy chciał polecieć do Warszawy z amunicją bez wymaganego zezwolenia. Sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Pracownicy Straży Ochrony Lotniska z rzeszowskiego portu lotniczego w Rzeszowie - Jasionce, wykonujacy kontrolę bezpieczeństwa osób i bagaży podręcznych, ujawnili przedwczoraj (tj. 15 marca) w bagażu należącym do 46-letniego obywatela Ukrainy magazynek z amunicą pistoletową kaliber 9 mm. Podróżny zamierzał polecieć samolotem kursowym do Warszawy.  Zgodnie z procedurą, osoba wraz z bagażem została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej. W trakcie czynności ustalono, że ob. Ukrainy posiada pozwolenie na broń wydane przez właściwe władze Ukrainy, jednak ważne tylko na terytorium państwa wydajacego dokument. Podróżny nie posiadał natomiast zezwolenia wymaganego do posiadania broni i amunicji na terytorium Polski.

W związku powyższym, osobę oraz posiadaną amunicję zatrzymano w celu wykonania czynności procesowych. Podróżny oświadczył, że amunicja i magazynek należą do broni, którą posiada w celach ochrony osobistej na Ukrainie.

 

Po zakończeniu czynności, podróżnego zwolniono z dyspozycji Straży Granicznej. Dalsze postępowanie wobec osoby w ramach śledztwa prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie
Źródło: BOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.