Dzisiaj jest: 15.2.2019, imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

86-latka z Brzozowa straciła 32 tys. zł. Padła ofiarą oszustwa na "służbę zdrowia"

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
86-latka z Brzozowa straciła 32 tys. zł. Padła ofiarą oszustwa na "służbę zdrowia"

Brzozowscy policjanci pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy. Oszuści podali się za pracowników przychodni, którzy przyszli z wizytą kontrolną do starszej kobiet. Ukradli mieszkance Brzozowa 32 tysiące złotych. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i rozwagę.

Ofiarą oszustów padła 86-letnia mieszkanka jednego z bloków w Brzozowie, która straciła swoje oszczędności. W środę, około południa, do mieszkania seniorki zapukała kobieta w towarzystwie mężczyzny. Pretekstem była wizyta kontrolna rzekomych pracowników przyszpitalnej przychodni. Oszuści zostali wpuszczeni do mieszkania, gdzie prowadzili rozmowę między innymi na temat problemów zdrowotnych, prezentowali zabiegi rehabilitacyjne i masaż. Prawdopodobnie w tym czasie kolejna osoba splądrowała mieszkanie.

Wczoraj rano pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona. Łupem złodziei padło 32 tysiące złotych.

Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt Komendą Powiatową Policji w Brzozowie - tel. (13) 4308310 lub 997.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu brzozowskiego, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i przestrzegali ich przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób.


Ostrzegamy:

- Uważaj na nieznajomych pukających do Twoich drzwi!
- Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
- Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz.
Z chwilą, gdy osoba odwiedzająca Twoje mieszkanie podaje się za pracownika administracji, służby zdrowia, przedstawiciela handlowego - wykonaj telefon do danej instytucji lub firmy, aby potwierdzić cel wizyty.
O każdym podejrzanym przypadku informują Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997. 
Źródło: KPP Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.