Dzisiaj jest: 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podinspektor Mariusz Urban nowym komendantem KPP w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Podinspektor Mariusz Urban nowym komendantem KPP w Brzozowie [ZDJĘCIA]

W piątek odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie. Został nim dotychczas pełniący obowiązki podinspektor Mariusz Urban. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył nowemu przełożonemu brzozowskich policjantów Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Henryk Moskwa.

Ceremonia wprowadzenia komendanta odbyła się 2 marca o godz. 12, podczas uroczystej zbiórki w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie. Uczestniczyli w niej: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Magda Bator, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, sądu, prokuratury, służb mundurowych, kierownicy jednostek powiatowych, jak również byli Komendanci Powiatowi Policji w Brzozowie.

Komendantowi gratulowali: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - dr Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - dr Piotr Uruski, Starosta Brzozowski - Zygmunt Błaż, Burmistrz Brzozowa - Józef Rzepka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie - bryg. Marek Ziobro, Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku - mjr Tomasz Żyłka, przewodniczący brzozowskiego koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji - nadkom. w st. spoczynku dr Adam Pobidyński.


Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa pogratulował podinsp. Mariuszowi Urbanowi i życzył spełnienia wszystkich planów zawodowych, sukcesów w kierowaniu brzozowską komendą, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Serdeczne życzenia na ręce komendanta płynęły również od przedstawicieli samorządu, prokuratury, służb mundurowych, funkcjonariuszy i pracowników Policji. Szef brzozowskich policjantów podinsp. Mariusz Urban zadeklarował, że dołoży wszelkich starań aby sprostać stojącym przed nim nowym zadaniom na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu brzozowskiego. Podkreślił również, że liczy na bardzo dobrą współpracę z lokalnymi samorządami i instytucjami współdziałającymi z Policją.

Podinsp. Mariusz Urban ma 47 lat, służbę w Policji pełni od ponad 27 lat. Z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie jest związany od 2011 roku. Pełnił służbę na różnych stanowiskach, m.in. był Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie. Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne oraz administracyjne. Ukończył ponadto studia podyplomowe z zakresu zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej, jak również studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego. Jest żonaty. Ma dwóch synów.
Źródło: KPP Brzozów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.