Dzisiaj jest: 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

XIV SPOTKANIE Z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
XIV SPOTKANIE Z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie [ZDJĘCIA]

21 lutego 2018 roku, w piękny mroźny i śnieżny dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie im. Marii Konopnickiej odbyło się uroczyste wydarzenie, jakim było „XIV Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej”.

Nasza placówka miała zaszczyt powitać wielu wspaniałych gości, którymi były dzieci wraz ze swoimi opiekunami z przedszkoli z gminy Brzozów. Głównym celem poetyckiego spotkania było propagowanie twórczości Marii Konopnickiej, która jest patronką naszego przedszkola oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na scenie. Biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy nasze spotkanie odbywa się  zimową porą, poprosiliśmy uczestników konkursu, aby, oprócz wiersza Marii Konopnickiej, przygotowali wybraną przez siebie dowolną piosenkę związaną właśnie z tą porą roku. Zadanie to miało na celu ukazanie różnic w interpretacji przez dzieci tekstu mówionego oraz tekstu śpiewanego. Śpiew piosenek przez przedszkolaki na większym forum oraz branie udziału w konkursach propaguje tę, jakże lubianą przez dzieci, aktywność muzyczną oraz ogromnie wzmacnia poczucie własnej wartości.

Na wstępie naszego spotkania usłyszeliśmy piękny, zimowy wiersz, wyrecytowany przez dwie panie prowadzące uroczystość, panią Annę Adamską i panią Monikę Dydak, który wprowadził wszystkich w magiczną atmosferę śnieżnego świata. Następnie pani dyrektor - Małgorzata Żółkiewicz, powitała wszystkich przybyłych do nas gości. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy przedszkoli: Magdalena Sobota - dyrektor PS nr 1 w Brzozowie, Monika Szczepek - dyrektor PS w Grabownicy, Barbara Piotrowska - dyrektor PS nr 2 w Humniskach, Maria Owoc - dyrektor PS w Starej Wsi. W gronie przybyłych gości były również panie Agata Bogusz i Wioletta Rachwał  - pracownice Działu dla dzieci Biblioteki Miejskiej  w Brzozowie oraz pani Agnieszka Nastał  - pracownik Księgarni NOVA w Brzozowie.

Po uroczystym przywitaniu gości, można było usłyszeć delikatną muzykę i zobaczyć jak na scenę wbiegły dziewczynki w pięknych strojach bielutkich śnieżynek, zapraszając wszystkich do magicznego świata baśni. W przepięknej scenerii baśniowej zimowej krainy mogliśmy zobaczyć ponadczasową historię o sile przyjaźni, która wygrywa nawet z najzimniejszym sercem z lodu. Nasi goście zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia na podstawie baśni pt. „Królowa Śniegu”, którą przedstawiły 5 i 6 letnie dzieci z grupy „Wędrowniczki” pod kierunkiem pani Marii Szewczyk i pani Michaliny Wrony. Dzieci przypomniały wszystkim, że dobro zawsze zwycięży zło, a miłość i przyjaźń pokona nawet najgrubszy lód i złamie najzimniejsze serce.

Warto dodać, że była to jedna z kilku prezentacji tego przedstawienia - „Królowa Śniegu” była wystawiana  w placówce dla młodszych i starszych grup przedszkolnych, dla zaproszonych Koleżanek i  Kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie, dla Babć i Dziadków z okazji ich święta, dla rodziców dzieci z grupy „Wędrowniczki” oraz podczas XIV Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej.

Po przedstawieniu, które odbywało się 21 lutego 2018 roku, rozpoczęła się część konkursowa Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej. O kolejności występów decydowało losowanie śnieżynek, na których widniała nazwa danego przedszkola. Śnieżynki z lodowego kubełka wyciągały goszczące w placówce przedszkolaki.

Dzieci z poszczególnych placówek pod kierunkiem swoich pań zaprezentowały następujące utwory:

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Brzozowie:
 1. Małgorzata Haduch – wiersz „Zima”
 2. Anna Skoczek – piosenka „Zimowy walczyk”
  dzieci do występu przygotowała pani Anna Bober.
Przedszkole Samorządowe nr 2 w Brzozowie:
 1. Kornelia Cierpiak – wiersz „Zła zima”
 2. Weronika Skarbek – piosenka „Zima”
  dzieci do występu przygotowały panie: Elżbieta Mazur i Monika Dydak,
Przedszkole Samorządowe nr 1 w Humniskach:
 1. Hanna Brzana – wiersz „Zmarzlak”
 2. Daria Skiba – piosenka Pierwsza śniegowa samba”
  dzieci do występu przygotowała pani Ewa Irzyk,
Przedszkole Samorządowe nr 2 w Humniskach:
 1. Zuzanna Malicka – wiersz „Rzeka”
 2. Aleksandra Romańczyk – piosenka „Zimowa zawierucha”
  dzieci do występu przygotowała pani Barbara Piotrowska,
Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej:
 1. Karol Florczak – wiersz „Ślizgawka”
 2. Weronika Kosar – piosenka „Zimowa poleczka”
  dzieci do występu przygotowała pani Elżbieta Pierożak,
Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi:
 1. Dawid Szewczyk – „Ślizgawka”,
 2. Gabriela Nitka – „Pierwszy śnieg”
  dzieci do występu przygotowała pani Agnieszka Rychlicka,
Przedszkole Samorządowe w Przysietnicy:
 1. Oskar Szczepek – „Zmarzlak”
 2. Natasza Słota – „Pora na zimowy sport”
  dzieci do występu przygotowała pani Urszula Szelest.
Podczas trwania naszej imprezy nie zabrakło również występów tanecznych przygotowanych przez dzieci z grupy „Biedronki” pod kierunkiem pani Moniki Dydak oraz dzieci z grupy „Wędrowniczki” pod kierunkiem pani Marii Szewczyk i pani Michaliny Wrony. Nasi gości mogli  również usłyszeć i zobaczyć inscenizacje ruchową do utworów Marii Konopnickiej przygotowane przez dzieci z grupy „Jagódki” pod kierunkiem pani Elżbiety Mazur i pani Jadwigi Krokis.

Po zakończonym konkursie pani dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.


W dniu 23 lutego 2017 w Przedszkolu odbył się również konkurs wewnętrzny związany z poezją Marii Konopnickiej, w którym wystąpili przedstawiciele  wszystkich grup  z naszej placówki:
 
 1. „Krasnoludki”:
 2. Lena Wnęk – wiersz „Pada śnieg”
 3. Gabriela Dziadosz – wiersz „Sanna”,
 4. „Motyle”:
 5. Patrycja Fic – wiersz „Zima”
 6. Wiktoria Gomółka – wiersz „Zima zła”,
 7. „Biedronki”:
 8. Marcel Kiełbasa – wiersz „Rzeka – cz.1”
 9. Antoni Byczek – wiersz „Rzeka – cz.2”
 10. „Muzykanci”:
 11. Miłosz Janusz – wiersz „Choinka – cz.1”
 12. Hanna Birecka – wiersz „Choinka – cz.2”,
 13. „Pszczółki”
 14. Karolina Dziadosz – wiersz „Taniec”
 15. Leon Wojtoń – wiersz „Zmarzlak”,
 16. „Jagódki”:
 17. Maja Hajduga – wiersz „Zima – cz.1”
 18. Magdalena Niemiec – wiersz „Zima – cz.2”.
Pragniemy podziękować wszystkim małym artystom za ich przepiękne występy. Mamy nadzieję, że przysporzyły one Wam dużo radości i dały poczucie satysfakcji z waszej ciężkiej pracy. Składamy również podziękowania wszystkim paniom, które przygotowywały dzieci do konkursu i życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej oraz zadowolenia ze swoich podopiecznych.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.