Dzisiaj jest: 21.8.2019, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Pożar w Wetlinie - ogień zauważyli funkcjonariusze SG [FILM]

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!
Pożar w Wetlinie - ogień zauważyli funkcjonariusze SG [FILM]

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Wetlinie jako pierwsi znaleźli się wczoraj tj. 30 stycznia na miejscu pożaru posesji w miejscowości Wetlina. Dzięki ich sprawnej akcji udało się ocalić budynki mieszkalne a przed wszystkim życie i zdrowie mieszkających tam rodzin.


Funkcjonariusze Straży Granicznej mjr SG Tomasz Skawiński, chor. sztab. SG  Łukasz Litera oraz st. chor. SG Sławomir Ślazyk wracali we wtorek po służbie (ok. godz. 19.00) do swoich domów, kiedy zauważyli płonący budynek w miejscowości Wetlina. Natychmiast poinformowali dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej a także dyżurnego Placówki SG w Wetlinie, który skierował na miejsce zdarzenia dodatkowy patrol funkcjonariuszy (st. chor. SG Krzysztof Hryniak i kpr.SG Marcin Nawrocki).

Cała piątka funkcjonariuszy natychmiast przystąpiła do akcji ratunkowej. Błyskawicznie, wspólnie z właścicielami budynku, zaczęli ratować mienie, które jeszcze nie uległo spaleniu. Wyprowadzono m.in. ciągnik i inne maszyny rolnicze. Całą akcje utrudniał fakt, że płonący budynek był z drewna więc ogień rozprzestrzeniał się momentalnie.
Dodatkowo istniało bardzo duże ryzyko, że może się zapalić pobliski, drewniany budynek mieszkalny. Aby go przed tym uchronić, strażnicy graniczni razem z mieszkańcami cały czas polewali ściany budynku wodą. Po ok. 20 minutach na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Straży Pożarnej, którzy przejęli kierowanie całą akcją.

Także wówczas, funkcjonariusze pomogli strażakom w podłączeniu węży gaśniczych, a następnie zadbali o  zapewnienie bezpieczeństwa na pobliskiej drodze, aby nie doszło do jej zablokowania gdyż uniemożliwiłoby to sprawne dostarczanie wody do gaszenia pożaru.
Źródło: BOSG
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.