Dzisiaj jest: 24.1.2019, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Zmiany w opłacaniu składek ZUS od stycznia 2018! - „e-SKŁADKA”

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Zmiany w opłacaniu składek ZUS od stycznia 2018! - „e-SKŁADKA”

Już od 1 stycznia 2018 r. płatnicy opłacają składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące do końca 2017 r. cztery konta bankowe przestały być aktywne z końcem ubiegłego roku.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyłał od października 2017 r. do płatników składek listy polecone z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym.
  
Z czego się składa rachunek składkowy

Indywidualny numer rachunku składkowego składa się z 26 cyfr. W numerze rachunku będzie zawarty numer identyfikujący ZUS i Twój numer NIP (ostatnie 10 cyfr).

struktura numeru rachunku składowego
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że w przypadku gdy płatnik składek posiada zadłużenie w ZUS, bieżące wpłaty w pierwszej kolejności będą pokrywać istniejący dług, a dopiero w następnej kolejności będą przypisywane na bieżące należności. Ważne więc by osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które posiadają zadłużenie z tytułu składek i są zgłoszone do ubezpieczenia chorobowego, do końca roku spłaciły zaległości lub zawarły z ZUS układ ratalny.
 
W innym przypadku, w 2018 r. mogą „wypaść” z ubezpieczenia chorobowego.
 


 
Jeśli do końca grudnia 2017 r. płatnicy nie otrzymali z ZUS informacji o numerze rachunku składkowego, zagubili go lub mają wątpliwości co to jego autentyczności, powinni skontaktować się z placówką ZUS, Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22 560 16 00 lub wejść na stronę www.eskladka.pl, gdzie działa wyszukiwarka numerów rachunków składkowych.
Źródło: Materiały nadesłane
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.