Dzisiaj jest: 23.9.2018, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Nowe radiowozy dla rzeszowskich policjantów [ZDJĘCIA]

Dodano: 9 miesięcy temu
Redakcja poleca!
Nowe radiowozy dla rzeszowskich policjantów [ZDJĘCIA]

W środę w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie nastąpiło przekazanie nowych radiowozów dla podkarpackich policjantów. Większość została zakupiona dzięki wsparciu samorządów lokalnych. Do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji trafiło 5 radiowozów.

27 grudnia w południe odbyła się uroczystość przekazania podkarpackim policjantom 45 nowych radiowozów. 30 z nich zostało zakupione dzięki wsparciu samorządów lokalnych. Samorządy pokrywały połowę ceny zakupu poszczególnych samochodów. Pozostałą część kosztów pokrywała Komenda Głowna Policji.

Rzeszowscy policjanci odebrali 5 radiowozów. Dwa oznakowane radiowozy opel astra trafią do Komisariatu Policji I na Nowym Mieście i Komisariatu Policji II na Baranówce. Ich wartość to ponad 140 tys zł, a zakup w połowie sfinansował Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguchwale otrzymali opla mokkę. To oznakowany radiowozów, na zakup którego 50% środków, czyli ponad 40 tys. złotych, przekazali: Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka i Wójt Gminy Lubenia Adam Skoczylas.

Policjanci z Sokołowa Małopolskiego otrzymali oznakowany radiowóz opel astra. Samochód o wartości ponad 70 tys. złotych współfinansował Burmistrz Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim Andrzej Ożóg.

Nieoznakowany radiowóz kia ceed został przekazany policjantom z komisariatu w Tyczynie. Niemal 32 tys. złotych na jego zakup przekazali: Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik Krzysztof Grad i Wójt Gminy Hyżne Krystyna Helena Wojtyło.
Źródło: KMP Rzeszów
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.