Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Działania Boże Narodzenie 2017 na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Działania Boże Narodzenie 2017 na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego

Krośnieńscy policjanci podsumowali akcję „Boże Narodzenie 2017”. Działania realizowane na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego trwały 5 dni. Od 22 do 26 grudnia doszło do jednego wypadku i 37 kolizji.

Od 22 do 26 grudnia br. Policja realizowała akcję pn. „Boże Narodzenie”. Na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego w działania zaangażowani byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, z podległych jej komórek i jednostek oraz straż miejska. Każdego dnia w akcji uczestniczyło od 38 do 52 policjantów.

W tym czasie doszło do 37 kolizji. Najwięcej kolizji, bo 12 - odnotowano w piątek, a najmniej tj. 3 we wtorek. W wigilię Bożego Narodzenia po godz. 21, na ul.Krośnieńskiej (rejon skrzyżowania ulic Nadbrzeżna i Szkolna) w Świerzowej Polskiej, doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został pieszy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 43-letniego pieszego ponad 3,7 promila alkoholu. Policjanci potwierdzili, że kierujący alfą romeo był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Komisariat Policji w Dukli.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej Policji podczas akcji „Boże Narodzenie 2017”  skontrolowali 376 kierowców oraz 25 pieszych. Funkcjonariusze ujawnili 230 wykroczeń drogowych, w tym 160 przypadków to przekroczenie dopuszczalnej prędkości pojazdu.
Mundurowi z drogówki nałożyli 196 mandatów z czego 190 na kierujących i 6 na pieszych. Mandatem ukarany został m.in. 26-letni mieszkaniec pieszy, który po zmierzchu poza obszarem zabudowanym poruszał się bez elementów odblaskowych.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pouczyli 4 kierujących i 1 pieszego. Skierowano 9 wniosków o ukaranie do sądu – 7 na kierujących, a 2 na pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych. Funkcjonariusze podczas działań prowadzonych w Ustrobnej, Moderówce i Potoku zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości na drodze z ograniczeniem do 50 km/h.

Pośród 453 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wszyscy byli trzeźwi. 
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.