Dzisiaj jest: 15.2.2019, imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Pomagajmy osobom narażonym na wychłodzenie

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Pomagajmy osobom narażonym na wychłodzenie

W okresie jesienno-zimowym nie zapominajmy o osobach bezdomnych, starszych bądź samotnych. Spadek temperatury może okazać się zagrożeniem dla ich życia lub zdrowia. Policjanci w tym czasie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Pamiętajmy także, że każdy z nas może uratować komuś życie, wykonując telefon na nr 997 lub 112.

Bieszczadzcy policjanci w okresie jesienno- zimowym sprawdzają miejsca, w których mogą znajdować się osoby bezdomne. Pamiętajmy, że nawet niewielkie mrozy mogą mieć negatywne skutki, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Reagujmy, widząc takie osoby w parkach, na przystankach autobusowych. Wypity alkohol sprawia, że odczuwanie zimna jest inne, a przyśnięcie na przystanku autobusowym może doprowadzić do tragedii.

Funkcjonariusze apelują, żeby nie być obojętnym. Jeden telefon może uratować komuś życie! Kiedy widzimy osobę, która potrzebuje pomocy zadzwońmy na numer 997 lub 112. Każde zgłoszenie będzie sprawdzane. Nie bądźmy obojętni również na osoby samotne i starsze, które z uwagi na swoje zdrowie, mogą same nie poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Mając wiedzę na temat takich osób, możemy sami zapytać, czy nie potrzebują naszej pomocy, jak również możemy powiadomić Policję.
 

Ponadto policjanci będą prowadzić ścisłą współpracę z innymi służbami i instytucjami, aby zapobiegać przypadkom zamarznięć na terenie naszego powiatu. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.
 
Źródło: KPP Ustrzyki Dolne
Komentarze
  • Zima
    Nigdy nie pomogę żadnemu pijakowi im więcej ich zamarznie to będzie luźniej, a na ich miejsce rosną następcy.
    "brzozowianka" / 2017-12-13 14:25 32 [+] 46 [-] Zgłoś Dodaj odpowiedź
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.