Dzisiaj jest: 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Policja apeluje do pieszych o ostrożność

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Policja apeluje do pieszych o ostrożność

14 listopada podkarpaccy policjanci kilkakrotnie interweniowali w związku z wypadkami z udziałem pieszych. Na szczęście w żadnym zdarzeniu nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, przestrzeganie zasad ruchu drogowego i odpowiedzialność podczas poruszania się po drodze.

Przypominamy, że każdy kierowca zobowiązany jest do prowadzenia samochodu z należytą ostrożnością. Czasem chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do tragedii, zwłaszcza na przejściach dla pieszych.

Pamiętajmy:

- aby dostosować prędkością do panujących warunków na drodze, gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe, mgła i mżawka, przymrozki, intensywne opady deszczu lub śniegu sprawiają, że piesi są mniej widoczni;
- kierując pojazdem należy zwrócić uwagę na to, co się dzieje na jezdni, poboczu, chodniku, drodze dla pieszych i rowerzystów, pamiętając, że na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu;
- kilka sekund poświęcone przez pieszego na dokładne rozejrzenie się i sprawdzenie sytuacji na drodze zanim przejdzie na drugą stronę, może okazać się kluczowe dla jego bezpieczeństwa.


Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. W ostatnim czasie pogorszyły się warunki na drogach. Jezdnie są mokre i śliskie. Przy takich warunkach pogodowych znacznemu pogorszeniu może ulec widoczność na drodze. Zwłaszcza piesi mogą zostać zauważeni później, co przy śliskiej nawierzchni może doprowadzić do potrącenia.
 

Policjanci zachęcają do używania elementów odblaskowych, również w sytuacjach, gdy przepisy nie nakładają takiego obowiązku. 
Źródło: KMP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.