Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wypadki z udziałem dwóch karetek [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Wypadki z udziałem dwóch karetek [ZDJĘCIA]

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, w których uczestniczyły dwie karetki pogotowia ratunkowego. W pierwszym zdarzeniu jadąca na sygnałach karetka, na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Sikorskiego, zderzyła się z fiatem. Chwilę później w tym samym miejscu inna karetka w takich samych okolicznościach zderzyła się z volkswagenem. W ich wyniku rannych zostało pięć osób.

Do wypadków doszło między godz. 18.30 a 19.30 na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy, Sikorskiego, Armii Krajowej i Rejtana. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili wstępny przebieg tych zdarzeń.

W pierwszymj przypadku kierujący karetką pogotowia, 31-letni mieszkaniec Łańcuta, jadąc na sygnałach ul. Powstańców Warszawy w kierunku ul. Armii Krajowej na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego zderzył się z fiatem croma. Kierujący fiatem, 40-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jechał ul. Sikorskiego w kierunku Rejtana. W wyniku zderzenia karetka wjechała na pas zielenie i potraciła pieszą znajdującą się na chodniku pomiędzy jezdniami. W zdarzeniu obrażenia odnieśli kierujący fiatem, 40-letni ratownik medyczny z karetki oraz piesza 66-letnia mieszkanka Rzeszowa. Przewożona karetką pacjentka nie odniosła obrażeń w tym zdarzeniu. 

Chwilę później w tym samym miejscu doszło do drugiego wypadku z udziałem karetki, która jechała udzielić pomocy uczestnikom wcześniejszego zdarzenia. Okoliczności tego wypadku są identyczne, jak w pierwszym zdarzeniu. Kierujący karetką, 28-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, wjeżdżając na skrzyżowanie zderzył się z jadącym ul. Sikorskiego volkswagenem, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. W wyniku zderzenia obrażenia odnieśli jadący w karetce lekarz, 40-letni mieszkaniec Rzeszowa oraz 30-letni ratownik medyczny, mieszkaniec gminy Krasne.


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że obydwie karetki jechały na sygnałach uprzywilejowania. Dla ich kierunku jazdy sygnalizator wskazywała czerwone światło, a dla kierujących samochodami osobowymi włączone było światło zielone.
 
Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu policjanci wykonali czynności i zabezpieczyli ślady niezbędne do wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzeń. Ich ustaleniem i weryfikacją pierwszych ustaleń zajmą się funkcjonariusze z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.
Źródło: KMP Rzeszów
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.