Dzisiaj jest: 19.9.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Tragiczny wypadek na autostradzie. Zginęli mieszkańcy naszego regionu [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Tragiczny wypadek na autostradzie. Zginęli mieszkańcy naszego regionu [ZDJĘCIA]

1 października br. na terenie powiatu strzelińskiego jadący ciężarówką po alkoholu na autostradzie A-4 ob. Ukrainy spowodował wypadek z udziałem trzech pojazdów, w wyniku, którego śmieć ponieśli dwaj mężczyźni, a kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do tragicznego wypadku doszło na 182 kilometrze autostrady A-4, a brały w nim udział trzy samochody. Policjanci ustalili, że 31-letni obywatel Ukrainy kierujący po alkoholu pojazdem ciężarowym wjechał w jadące przed nim auto osobowe, w którym podróżowały trzy osoby. Dwaj mężczyźni w wieku 21 i 22-lat oraz kobieta w wieku 49-lat. Pojazd ten następnie uderzył w poruszający się przed nim ciągnik siodłowy z naczepą. Niestety w wyniku tego zdarzenia mężczyźni z samochodu osobowego zginęli na miejscu, a kobietę w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala.

Badanie kierowcy tira przeprowadzone przez policjantów wykazało 0.5 promila alkoholu w jego organizmie. Później już w toku prowadzonego postępowania biegły medycyny sądowej stwierdził, że w trakcie zdarzenia kierowca ten miał więcej, bo 0,75 promila.

Policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę ciężarówki w policyjnym areszcie.


Sąd na bezie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Usłyszał on wcześniej zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Dwóch mężczyzn pochodziło z woj. podkarpackiego z miejscowości Haczów (powiat brzozowski) i Świerzowa Polska (powiat krośnieński). 49-letnia kobieta jest mieszkanką Zabrza (woj. śląskie).

Mężczyznie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Strzelinie asp. szt. Ireneusz Szałajko, fot.: Strzelin998
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.