Dzisiaj jest: 19.9.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Kolejne pojazdy zatrzymane na granicy [ZDJĘCIA]

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Kolejne pojazdy zatrzymane na granicy [ZDJĘCIA]

W miniony weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli cztery pojazdy o wartości 185 tys. zł . Dwa z nich zostały skradzione a dwa pozostałe próbowano wywieźć z terytorium Unii Europejskiej jako odpad.

W drogowym przejściu granicznym w Medyce zabezpieczono łącznie 3 pojazdy. Samochody, jeden marki Ford Focus oraz drugi marki Nissan Leaf miały został wywiezione na Ukrainę jako odpady. Ich właściciele – obywatele Ukrainy nie mieli odpowiednich dokumentów pozwalających na transport odpadów niebezpiecznych przez granicę. Wartość Forda to 35 tys. zł , natomiast Nissana 50 tys zł.  Mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa transportu odpadów niebezpiecznych bez wymaganych zezwoleń,  grozi im za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Również w Medyce, w sobotę 30 września zatrzymano samochód ciężarowym marki DAF o wartości 50 tys. Funkcjonariusze SG ujawnili, że w pojeździe zeszlifowano oryginalny numer VIN. Samochód próbował wywieźć za granicę 50 – letni obywatel Ukrainy. Sprawę przekazano funkcjonariuszom Policji.


Natomiast w Korczowej strażnicy graniczni udaremnili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej pojazdu typu cysterna oszacowanego na 50 tys. zl.  Strażnicy graniczni ustalili, że cysterna została skradziona w Polsce. Pojazd próbował przewieźć przez granicę obywatel Ukrainy. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.
Źródło: BOSG
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.