Dzisiaj jest: 19.9.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

29-latek odpowie za uprawę konopi i posiadanie marihuany

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
29-latek odpowie za uprawę konopi i posiadanie marihuany

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany i uprawę konopi. W jego domu funkcjonariusze znaleźli dwa krzewy konopi i marihuanę z wcześniejszej uprawy. 29-latek przyznał się do winy. Odpowie za uprawę konopi i posiadanie niedozwolonych środków odurzających.

Zatrzymanie było efektem pracy policjantów z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusze uzyskali informację, o mężczyźnie mogącym nielegalnie uprawiać konopie. Podejrzewanym był 29-letni mieszkaniec gminy Świlcza. 

Tydzień temu policjanci weszli do jego domu. Mężczyzna przyznał się do uprawy dwóch krzewów konopi i dobrowolnie wskazał rosnące w szklarni rośliny. 29-latek wydał również posiadany susz roślinny, który po wstępnym badaniu okazał się marihuaną. Policjanci zabezpieczyli rośliny oraz marihuanę. 

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do uprawy roślin oraz posiadania marihuany. Uzyskał ją z wyhodowanego przez siebie krzewu. Uprawiane rośliny i pochodzące z nich narkotyki posiadał na użytek własny. Jak wyjaśnił, marihuanę palił okazjonalnie, ze względów zdrowotnych.

 
Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Rzeszów
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.