Dzisiaj jest: 17.7.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Podsumowanie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!
Podsumowanie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Reagowali także na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami i osoby piesze. Działania prowadzone były w całym kraju.

Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podczas piątkowych działań funkcjonariusze kontrolowali w jaki sposób, zarówno niechronieni uczestnicy, jak i kierowcy, stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań na drogach powiatu sanockiego policjanci ujawnili w sumie 20 wykroczeń, z czego 19 popełnili kierujący, a 1 pieszy.
Wykroczenie popełnione przez pieszego polegało na przejściu przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Natomiast kierujący najczęściej zapoominają, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującamu się na przejściu.


W działaniach brało udział 13 policjantów ruchu drogowego.
Źródło: KPP Sanok
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.