Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Brzozovii MOSiR Brzozów zabrakło energii

Dodano: 10 lat temu
Redakcja poleca!

SMS Brzozovia MOSiR Brzozów, przegrała na własnym parkiecie z LKS Głogovia Głogów Młp., dopiero w tie-breaku (16-11-2013)

Pierwszy set rozpoczął się bardzo nerwowo dla obu drużyn, ale z każdą minutą gospodarze, przy okrzykach „SMS, SMS, SMS” zaczęli zdobywać punkt po punkcie, nabierając pewności i wiary w zwycięstwo. Dobre zagrywki ze strony Brzozovii a także gra przy siatce, okazały się kluczem do utrzymania przewagi i wygrania seta pewnie, stosunkiem 25:18 dla SMS.

Drugi set w początkowej fazie był przedłużeniem tego co kibicie mieli przyjemność oglądać w pierwszym secie. Brzozowianie kontrolowali środkową strefę boiska, dobrze blokowali przy siatce, walczyli o każdą piłkę. Jednakże do czasu. Coś zaczęło się psuć w zespole, niepotrzebne straty, nieporozumienia, złe zagrywki, dały sygnał Głogovii do natarcia na gospodarzy. Jak doświadczeni bokserzy zaczęli punktować przeciwnika przy wsparciu trenera Jendryasska, który dopingował swoich podopiecznych do zmożonego wysiłku. Różnica punktowa na tabeli zaczęła topnieć w oczach. Na szczęście w końcowym rozrachunku gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa, kończąc drugi set z wynikiem 25:20

Trzeci set, miał być tym ostatnim. Od pierwszych sekund goście przejęli inicjatywę, walcząc o każdy punkt, o każdy centymetr aby wygrać – aby gra toczyła się dalej, aby nadzieja nie umarła. Będąc pod tak dużą presją do szeregów Brzozovii wdarł się stres, który został spotęgowany przez zmęczenie które było widoczne na twarzach zawodników. Kulminacja tych dwóch elementów została okupiona utratą punktów w kluczowych momentach setu, tak ważnych do odbudowania morale w drużynie. Brzozovia przegrała, 25:18

Czwarty set, to już nie przelewki. Trener Brzozovii MOSiR Brzozów, pan Bernard Półtorak robił wszystko co było w jego siłach w czasie przerwy aby jego podopieczni wygrali, aby nie upadli na duchu. Zaczyna się. Punkt za punkt – hala tętni od dopingu kibiców. Zagrywa za zagrywkę. Co za męcz, co za walka – oklaski, dramat, niedowierzanie. Brzozovia znowu przegrywa 25:21

Set piąty, gramy o wszystko – gramy do 15. Wyrównana walka toczy się od samego początku, czyżby scenariusz miał się powtórzyć? Głogowianie atakują, widać, że mają w sobie więcej energii, nie odpuszczają ani chwilę, atakują skrzydłami, wyłuskują każdą piłkę, walczą przy siatce – zdobywają prowadzenie. Brzozovia goni niekorzystny wynik, nie poddaje się, brakuje jedynie kilku punktów – jest nadzieja, jest walka! Zagrywka, punkt dla Brzozovii – widownia wierzy. Stop. Przerwa dla Głogovii – mobilizacja po obu stronach. Mamy czas na odsapnięcie i uzupełnienie płynów. Gramy dalej. Brzozovia popełnia kolejne błędy, traci nadzieję - nerwy, zmęczenie, emocje sięgają zenitu. Goście wysuwają się na prowadzenie, przegrywamy 15:10