Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Leśniczy z Ustrzyk Dolnych spełnił swoje marzenia [ZDJĘCIA]

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
Leśniczy z Ustrzyk Dolnych spełnił swoje marzenia [ZDJĘCIA]

Łukasz Dziuban, leśniczy z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne zajął 34 miejsce w kategorii open w górskim biegu długodystansowym DOLOMITI EXTREME TRAIL rozegranym 10 czerwca we włoskich Dolomitach. Na pokonanie dystansu 103 km potrzebował 18 godzin 57 min. i 56 sek. Suma podbiegów wynosiła 7150 metrów. Na 350 zgłoszonych zawodników, bieg ukończyło zaledwie 129 osób.

- Dystans biegu do pokonania można porównać do 10-krotnego zdobycia najwyższego szczytu Bieszczadów, Tarnicy z Wołosatego, w ciągu założonego limitu czasu 28 godzin - wyjaśnia Łukasz Dziuban. - W trakcie biegu człowiek wielokrotnie musi się zmagać z górami i słabościami, ale też wciąż odpowiadać na pytanie; po co to robię? Wszystkie te pytania chowają się w najgłębsze części mojej świadomości, gdy jestem na mecie.  Już nie pytam,  po co to robię, ale jak to zrobiłem. Stan mojego umysłu na moment euforii na linii mety wyraża myśl, że wszystko jest możliwe. Moje uczestnictwo w zawodach nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie, jakie otrzymałem od pana Macieja Szpiecha, nadleśniczego Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, Klubu Biegających Leśników oraz Zarządu Krośnieńskiego Okręgu SITLiD, za które bardzo serdecznie dziękuję.


Łukasz Dziuban jest leśniczym leśnictwa szkółkarskiego Orelec, ratownikiem ochotnikiem w Grupie Bieszczadzkiej GOPR, przewodnikiem beskidzkim, organizatorem Zaporowego Maratonu i zapalonym biegaczem - członkiem Klubu Biegających Leśników.
Źródło: RDLP Krosno
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.