Dzisiaj jest: 19.5.2022, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

TYLKO U NAS: Msza Trydencka została odprawiona w Starej Wsi [FILM HD] [ZDJĘCIA]

Dodano: 6 lat temu
Redakcja poleca!
TYLKO U NAS: Msza Trydencka została odprawiona w Starej Wsi [FILM HD] [ZDJĘCIA]

W niedzielę 19 czerwca w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi wystąpił krakowski chór Octava Ensemble pod kierownictwem Zygmunta Magiery. W ramach tego wydarzenia pt. „Muzyka w służbie Bogu. Tradycja liturgiczna naszych przodków” została odprawiona Msza Święta w rycie klasycznym, liturgię celebrował ks. prof. Wojciech Grygiel z Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra (FSSP).

Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim została zatwierdzona, przez papieża św. Piusa V bullą „Quo Primum” z 1570 r., którą zezwolił po wsze czasy każdemu kapłanowi rzymskokatolickiemu na odprawianie Mszy w tradycyjnym rycie rzymskim (trydenckim), bez narażania się na jakiekolwiek kary kościelne. Bulla ta obowiązuje na zawsze i nigdy nie może być zniesiona, co zostało potwierdzone przez Jana Pawła II w 1988 roku w motu proprio Ecclesia Dei i przez Benedykta XVI w motu proprio Summorum Pontificum. Taka forma sprawowania liturgii obowiązywała w kościele do końca lat 60.
 

Aby obejrzeć film w jakości HD prosimy kliknąć w kółko zębate - jakość - 1080p

Ks. prof. Wojciech Grygiel jest duszpasterzem i filozofem, pracownikiem Wydziału Filozoficznego UP JP II w Krakowie. Należy do Bractwa Kapłańskiego św. Piotra, założonego w 1988 roku przez 12 duchownych i grupę seminarzystów. Księża Bractwa mieszkają w małych wspólnotach. W swojej pracy duszpasterskiej skupiają się na dawaniu świadectwa Ewangelii poprzez kaznodziejstwo, edukację młodzieży, katechezę, a także poprzez organizowanie pielgrzymek oraz rekolekcji. Księża sprawującego liturgię według ksiąg liturgicznych z 1962 roku.

Organizatorzy: Kolegium oo. Jezuitów w Starej Wsi, Brzozowski Ruch Konserwatywny oraz Starostwo Powiatowe w Brzozowie.
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.