Dzisiaj jest: 15.2.2019, imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy

Korupcja w szpitalu: Ordynator neurologii szpitala w Sanoku brała łapówki [FILM]

Dodano: 3 lata temu
Redakcja poleca!
Korupcja w szpitalu: Ordynator neurologii szpitala w Sanoku brała łapówki [FILM]

8 zarzutów dotyczących korupcji usłyszała lekarka z Sanoka. Zarzuty wręczenia łapówki przedstawiono 22 byłym pacjentom. To efekt działań policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Sprawa swój początek miała w 2014 roku. Do policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dotarły informacje, że lekarka, w zamian za wykonywane świadczenia lekarskie, w publicznym ośrodku zdrowia w Sanoku, przyjmowała łapówki. Funkcjonariusze zaczęli przyglądać się jej pracy.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do rozpoczęcia realizacji sprawy. W poniedziałek funkcjonariusze pionów kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Powiatowej Policji w Sanoku równocześnie weszli do 27 miejsc związanych z tym przestępstwem. Po przeprowadzonych przeszukaniach, 22 osoby, podejrzewane o wręczenie korzyści majątkowej, zostały przewiezione do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Wszyscy usłyszeli zarzuty wręczenia łapówki. Spośród podejrzanych pacjentów do popełnienia zarzucanych im czynów przyznało się 9 osób.
 

Podejrzewana lekarka została zatrzymana w ośrodku zdrowia. Usłyszała zarzuty 38 przestępstw przyjęcia łapówki. Przesłuchana w charakterze podejrzanego przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Wobec niej zostały zastosowane środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci: dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu, poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. złotych, zawieszenia w czynnościach służbowych w postaci udzielania świadczeń medycznych.

Wobec pozostałych 22 zatrzymanych osób, pacjentów podejrzanej lekarki, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za wręczenie oraz przyjmowanie korzyści materialnej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zachowanie przestępcze może dotyczyć nawet kilkuset osób.

Policja i prokuratura apeluje do osób, które wręczyły łapówkę, o zgłoszenie się do Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przypominamy, że w przypadku poinformowania organów ścigania o wręczeniu łapówki sprawca uniknie odpowiedzialności karnej.

Źródło: KWP
Komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia!
Dodaj komentarz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.